To tu ještě nebylo! Dlouho se ví, že Šumperk žije hokejem. Ale zprávu, která dorazila během pondělního dopoledne exkluzivně do redakce LifeTV, zajisté nikdo nečekal. Jako první jsme se dozvěděli, že česká hokejová reprezentace nesehraje úvodní zápas letošního mistrovství světa v Bratislavě, nýbrž na šumperském zimáku. Důvod? Hráči věří, že jim skromné prostředí severomoravského stánku přinese štěstí.

S šokující informací přišla zahraniční zpravodajka LifeTV Frederika Aprílová, která v současnosti trvale žije nedaleko Bratislavy. „Prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel mi dnes sdělil, že si Češi výslovně přejí sehrát zahajovací duel mistrovství světa (proběhne ve dnech 10. – 26. května 2019, pozn. redakce) proti Švédsku v Šumperku. Jsou totiž přesvědčeni, že domácké prostředí nedávno rekonstruovaného stadionu pro ně bude na úvod turnaje daleko přínosnější než převeliký Zimní stadion Ondreje Nepely v Bratislavě,“ upřesnila Aprílová.

Zastavte rozpouštění!

Tato novinka je skvělá pro šumperské fanoušky, které čeká zajisté největší hokejový zážitek v historii města. Menší radost už mají ledaři, kteří se doslova před pár hodinami pustili do rozpouštění ledové plochy. „To snad nemyslíte vážně, už to máme skoro vypuštěné!“ zlobil se správce stadionu Jindřich Údržba, když mu redakce LifeTV sdělila překvapivou zprávu. „Budeme muset okamžitě začít znovu namražovat, jinak nemáme šanci do května plochu připravit,“ zděsil se a na další dotazy už neodpověděl, jelikož informaci utíkal předat kolegům do rolbovny.

Utkání Česko – Švédsko na šumperském ledě proběhne v pátek 10. května od 20:15 hodin. O vstupenky se bude soutěžit v den zápasu přímo před stadionem, kde zájemci dostanou několik otázek zaměřených na hokejovou tématiku. Vstup má zajištěných nejlepších 3000 soutěžících, zbytek bude muset duel sledovat doma u televizních obrazovek. Pokud se na vás nedostane, smutnit nemusíte, protože LifeTV bude u toho a zprostředkuje vám živý přenos!

Autor textu: František Pobavený

Poznámka: LifeTV vám přeje hezký aprílový den!