Jeden dlouhodobě bojuje s chřipkou, druhého stihl při jednom z pokusů o vzepření činky bolestivý pád na záda. Přesto šumperští vzpěrači Tomáš a Ladislav Pliskovi na sobotním 1. kole 3. ligy mužů v Holešově předvedli úctyhodné výkony. Prvně jmenovaný Tomáš pak odjížděl zpátky domů s vědomím, že jeho tým obsadil průběžné čtvrté místo, jeho táta bral s výběrem Holešov C osmou pozici.

„Pro mě i tátu to byl letošní první start, závodili jsme za družstva Holešov B a Holešov C,“ prozradil účastník události a vedoucí Vzpírání Šumperk Tomáš Pliska. „Soutěže jsem se opravdu bál, už skoro měsíc se mě drží něco mezi nachlazením a chřipkou, proto byla příprava na závod minimální. Nakonec se mi ale povedlo zvednout nečekaných 122 kilogramů v nadhozu a 95 kilogramů v trhu. Sám nevím, kde se to ve mně vzalo,“ těšilo ho.

Zkušený Ladislav Pliska, který bral závod v Holešově jako generálku před prvním kolem veteránské ligy, trhnul solidních 75 kilo a v nadhozu zvládl závaží o 110 kilogramech. Cesta za dobrým výsledkem ale byla docela trnitá. „Tátovi se technicky nezdařilo odražení činky, ta se mu dostala za hlavu a následoval nepříjemný pád na záda. Naštěstí se to obešlo bez zranění,“ uklidňoval Tomáš Pliska.

Výsledky šumperských vzpěračů na soutěži v Holešově (23. března)

Tomáš Pliska (95 kilogramů trh, 122 kilogramů nadhoz) – 246 sinclairových bodů

Ladislav Pliska (75 kilogramů trh, 100 kilogramů nadhoz) – 199 sinclairových bodů

Foto: Vzpírání Šumperk