Že o tomto sportu slyšíte poprvé? Je to dost možné. Stejně tak je ale pravděpodobné, že jste během procházky v přírodě narazili na netradičně vypadající předmět, který na první pohled připomíná neznámý vesmírný objekt či řetízkový kolotoč. Ve skutečnosti jde o discgolfový koš, jednu z nejdůležitějších pomůcek pro stále populárnější pohybovou aktivitu.

Jak discgolfové klání probíhá, o tom se brzy můžete přesvědčit na vlastní oči, a třeba se i sami zúčastnit. Klub DG Lions Šumperk totiž v sobotu 30. března od 8:15 do 14:45 hodin uspořádá první letošní turnaj v discgolfu na šumperské půdě, který nese název Šumperská 10°. Proběhne tradičně na Kotli nedaleko bývalého sanatoria. Hráče mimo jiné čeká premiérová zkouška jedné nové jamky.

„Turnaje se může zúčastnit kdokoli, podmínkou je pouze vyplnění registrace do turnaje na stránkách idiscgolf.cz a zaplacení startovného,“ zvou na turnaj pořadatelé. „Hraje se na 3 x 10 jamek ve čtyřech kategoriích, přičemž každá z nich je otevřena, pokud se do ní zapojí aspoň 4 hráči splňující věková kriteria.“

Více informací o discgolfovém turnaji Šumperská 10° najdete zde. Pokud se na něj nevypravíte osobně, můžete později zhlédnout aspoň krátkou reportáž od LifeTV. V den konání akce totiž budeme přímo na místě!

Co je discgolf?

Jedná se o jeden z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem (frisbee), který je pravidly podobný klasickému golfu. Cílem hry je trefit talíř do jamek s co nejmenším počtem hodů. Tento druh sportu vznikl již v 70. letech ve Spojených státech a po celém světě je o něj čím dál větší zájem. Zdroj: Wikipedia

Úvodní foto: Discgolf Šumperk