Čekání skončilo, běžcům na Šumpersku oficiálně začala sezona. Tedy aspoň těm, kteří se pravidelně účastní seriálů krosových závodů Chlapácký běh. Pořadatelé na letošek nachystali čtyřiadvacet podniků, ten první proběhl v neděli 17. března v Zábřehu. Závodu vkusně nazvaného Běh za břehem se zúčastnilo úctyhodných 158 běžců a běžkyň.

Jednalo se o silniční běh na 7 kilometrů, jehož organizaci zajistila zábřežská atletika. Nejrychleji trasu zvládl Jan Janů ze sportovního klubu Mizuno, který do cíle dosvištěl za rovných 23 minut. Druhý Martin Timko ze Sašovy party doběhl o šestadvacet vteřin zpět, bronzový Ondřej Jílek zapsal výsledný čas 23:43. Mezi ženami dopadla nejlépe Lenka Dušková z oddílu Iscarex Česká Třebová.

V rámci Běhu za břehem tradičně závodily i děti, které absolvovaly vlastní závod. Výsledky z dospěláckého i dětského Běhu za břehem se započítávají do celkového žebříčku.

Už ve středu 27. března je na programu další díl Chlapáckých běhů, tentokrát Běh Balatonem, který startuje v Hněvkově.

Ilustrační foto: chlapak.cz

Kompletní výsledky Běhu za předem najdete zde. Kompletní rozpis „Chlapáků“ pro letošní rok najdete zde, nebo u nás na webu v rubrice Události.