„Chceme první ligu!“ znělo ještě před pár dny šumperským zimákem. Realita ale vypadá jinak. Šumperští hokejisté v semifinále 2. ligy – skupin Jih a Východ nečekaně vypadli s Moravskými Budějovicemi, kterým podlehli 1:3 na zápasy. Konečný výsledek série určil úterní zápas na Vysočině, který tým z podhůří Jeseníků prohrál jasně 2:5. Dál jdou tedy Žihadla a modro-žlutým začíná dovolená, hokej se do Šumperka znovu vrátí až ve druhé polovině léta.

Svěřencům Jozefa Zavadila nepomohly ani změny v sestavě, například nasazení Patrika Polívky od brankoviště místo Ondřeje Halody. Hosté sice prožili výtečný start do utkání, když se už v první minutě prosadil obránce Tomáš Drtil. Jenže to byl jen jeden z mála světlých okamžiků Draků v utkání. Ještě před sirénou vyrovnal hrdina třetího střetnutí David Horký a po čtyřiceti minutách Moravské Budějovice dokonce vedly, do vedení je poslal Jiří Peroutka.

Hned po začátku třetího dějství navíc třetí trefu přidal Radim Ferda, a i když snížení zajistil šumperský Jakub Čuřík, fandové ze severu Moravy na tribunách stejně brzy znovu smutnili. Ferda totiž opětovně ukázal, že je ve formě a přidal dva zásahy navrch. Žihadla ve čtvrtém semifinále srazila Draky Šumperk 5:2 a celkově ovládla sérii 3:1 na zápasy.

Draci tak budou dobře vzpomínat na základní část sezony 2018/2019, ale daleko horší vzpomínky jim zůstanou na play-off. Nejdříve se totiž natrápili ve čtvrtfinále s Pískem, aby pak sledovali postupovou radost Moravských Budějovic.

HC MOR. BUDĚJOVICE – DRACI ŠUMPERK 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Konečný stav série: 3:1

Branky a nahrávky: 17. Horký (Krutiš, Kabelka), 30. Peroutka (Kadela), 41. Ferda, 45. Ferda, 57. Ferda – 1. Drtil (Čuřík), 44. Čuřík (Drtil, Pokorný). Rozhodčí: Ondráček, Pilný – Hübel, Maloušek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2.

M. Budějovice: Groh – Trnka, Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Bulín, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Čejka, Ferda, Heinrich, Krutiš. 

Šumperk: Polívka – Tolokonnikov, Mojžíš, Urban, Gewiese, Drtil, Haloda M. Řezáč, Sedlák – Gago, Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.