Už není kam couvnout. Šumperští hokejisté v neděli večer zaznamenali první domácí prohru play-off, když ve třetím semifinálovém utkání padli s Moravskými Budějovicemi 1:2. Draci během hrací doby znovu spálili několik tutových šancí, což je později mrzelo. Dlouho vyrovnaný stav totiž rozsekl necelých třináct minut před koncem hostující David Horký, na jeho trefu už modro-žlutí odpověď nenašli. V úterý musí Šumperk na Vysočině vyhrát, jinak mu končí sezona.

I třetí semifinálová vřava nabídla vyrovnaný hokej a málo gólů. Jenže zatímco minule se Draci doma radovali z těsného vítězství, které si vystřelili těsně před koncem, tentokrát už ztrátu nedotáhli.

Severomoravané přitom šli už na sklonku 6. minuty do vedení, když puk do sítě s přispěním štěstěny do sítě dopravil útočník Michal Romančík. To ještě netušil, že půjde zároveň o poslední branku jeho mužstva v utkání. V čase 16:28 pak vyrovnal na 1:1 budějovický Radim Ferda, který na dlouhou dobu uzavřel gólový účet.

Další posun ve skóre zařídil až ve 48. minutě hrdina Moravských Budějovic David Horký. Ten využil zakrytého Halodova výhledu a zavěsil kotouč do horní poloviny branky. Žihadla ve zbývající části třetí třetiny zvládla ubránit hubený náskok a zvítězila těsně 2:1. Stejným poměrem vedou i v semifinálové sérii, již v úterý mohou slavit postup do finále. Šumperk bude naopak odvracet konec hokejového ročníku.

Poznámka: Hodnocení zápasu z domácí kabiny tentokrát nepřinášíme, jelikož se trenér Draků Jozef Zavadil na rozhovor nedostavil.

DRACI ŠUMPERK – HC MOR. BUDĚJOVICE 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Romančík – 17. Ferda (Mlynář), 48. Horký (Rytnauer). Rozhodčí: Jaroš, Šindel – Axman, Bohuněk. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 1339.

Šumperk: Haloda O. – Sedlák, Drtil, Mojžíš, Gewiese, Řezáč, Haloda M., Tolokonnikov, Urban – Vachutka, Čuřík, Plášek – Gago, Kuťák, Pokorný – Vorobjev, Romančík, Králík – Ostřanský, Antonov, Hroch.

Mor. Budějovice: Groh – Trnka, Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Čejka, Ferda, Heinrich, Krutiš.