Bylo to drama, ale nakonec s dobrým koncem. Přestože šumperští hokejisté museli s Pískem až do nejzazšího možného střetnutí čtvrtfinále, klíčovou bitvu zvládli na jedničku. V neděli před zaplněnými tribunami Tyršova stadionu srazili Jihočechy rozdílem pěti branek, povedla se jim zejména druhá třetina, kterou ovládli 3:0. V semifinále Draci vyzvou Moravské Budějovice.

Další překvapení už mladý písecký tým nepřipravil, pod vrcholky Jeseníků padl i potřetí v sérii a potřetí jednoznačným výsledkem. Přesto hosté nemuseli zcela věšet hlavu, jelikož čtvrtfinálové partie s favoritem zvládli nad očekávání dobře. Z postupu se však raduje Šumperk.

Cestu za semifinále započal ve 12. minutě krásnou trefou mezi Hauserovy betony Dominik Pokorný. Další trefu sice fanoušci domácích vyhlíželi delší dobu, ale dočkali se. Ještě před polovinou základní hrací doby zvýšil na 2:0 ranou z dálky Tomáš Sedlák, před odchodem do kabiny na 4:0 upravil Filip Kuťák. Severomoravané tak drželi na hokejkách luxusní čtyřgólový náskok a soupeře navíc k ničemu nepustili.

Ve 42. minutě ještě přidal střelecky ruku k dílu Lukáš Králík, a i když symbolické snížení na 5:1 zajistil písecký Jan Sýbek, nic dalšího už hosté nestihli. Konečnou podobu skóre 6:1 stanovil pět minut před koncem utkání zkušený útočník Jakub Čuřík.

Šumperští hokejisté zvládli čtvrtfinálovou sérii s Pískem v poměru 3:2 na zápasy, v semifinále je čekají Moravské Budějovice, které postoupily přes Hodonín. Poprvé Žihadla vyzvou ve středu 13. března od 18 hodin na zimáku v Šumperku.

„Samozřejmě nejsem nadšený, že jsme s Pískem museli absolvovat pět utkání, ale důležitý je postup. Hráli jsme dnes celkem slušný hokej a kluci soupeři nic nedovolili, nicméně vypadáme trochu jako mužstvo dvou tváří. Jednou soupeře jasně srazíme, a pak u něj dvakrát prohrajeme. Měli bychom začít vyhrávat i venku. Děkuji Písku za dobrou sérii a taky jim gratuluji k dobrým výkonům, z velké části jejich zásluhou mělo čtvrtfinále pět utkání,“ hodnotil střetnutí i celou sérii trenér Draků Jozef Zavadil.

DRACI ŠUMPERK – IHC PÍSEK 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Pokorný (Vachutka, Řezáč), 26. Sedlák (Pokorný), 36. Kuťák, 37. Vorobjev (Ostřanský, Gewiese), 42. Králík (Kuťák), 55. Čuřík (Vachutka, Plášek) – 49. Sýbek (Polata, Koupal).Rozhodčí: Šutara, Cabák – Konvička, Hranoš. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 1206. Střely: 48:25.

Šumperk: Haloda O. – Tolokonnikov, Mojžíš, Gewiese, Haloda M., Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.

Písek: Hauser – Turek, Suda, Parýzek, Červinský, Houdek, Hanus – Hučko, Šuhaj, Sýbek, Fríd, Polata, Tintěra, Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, Novák.