Na prohru z jihočeského ledu je zapomenuto, pro semifinále stačí natáhnout ruku. Šumperští hokejisté ve středu v rámci třetího čtvrtfinálového duelu srazili Písek jasně 6:0, soupeři dali lekci zejména během druhé třetiny. Pokud Draci v pátek uspějí před píseckým publikem, budou se moci radovat z postupu mezi nejlepší čtyřku druholigových skupin Východ a Jih.

Svěřenci Jozefa Zavadila do důležité bitvy naskočili plní elánu, už v 6. minutě vlály modro-žluté šály vzduchem po trefě beka Marka Halody. Na něj ještě před koncem úvodní dvacetiminutovky navázal přesnou střelou z první Dominik Pokorný a Šumperk nesl do kabiny slušný náskok 2:0.

Který už v čase 25:14 rozšířil Karel Plášek, toho za pár okamžiků napodobil Lukáš Králík. Druhý jmenovaný navíc v prostředním dějství stihl i jednu bitku, která dostala stadion i obě mužstva do varu. A když těsně před polovinou základní hrací doby zvyšoval na 5:0 svým druhým zásahem večera Plášek, Jihočeši byli na kolenou.

Třetí perioda už žádné drama nepřinesla. Šumperskou výhru pojistil a skóre na konečných 6:0 upravil útočník Filip Kuťák, jenž puk krásně zavěsil pod břevno hostující klece. Tým z podhůří Jeseníků tak má ve čtvrtfinále znovu náskok, k účasti v semifinálových bojích mu stačí jediná výhra. Snažit se o ni bude v pátek 8. března na píseckém zimním stadionu.

„Kluci konečně hráli takový hokej, jaký od nich očekávám. Můžeme se teď hněvat pouze na sebe, že jsme nevyhráli i v Písku, už jsme teď mohli odpočívat a chystat se na semifinále. Takhle musíme absolvovat další dlouho cestu přes celou republiku. Pokud ovšem budeme příště hrát tak jako dnes, tak bychom neměli mít problém s ukončením série už v pátek. Za dnešek mužstvo chválím,“ hodnotil střetnutí trenér Draků Jozef Zavadil.

DRACI ŠUMPERK – IHC PÍSEK 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. M. Haloda (Krejčiřík), 17. Pokorný (Mojžíš, Gewiese) 26. Plášek (Romančík), 26. Králík (Pokorný, Gewiese), 30. Plášek (Vorobjev, Gewiese), 52. Kuťák (M. Haloda, Vachutka). Rozhodčí: Škach – Bubela, Zedník. Vyloučení: 10:12. Využití: 2:0. Diváci: 984. Střely: 49:28.

Šumperk: O. Haloda – Tolokonnikov, Mojžíš, Urban, Gewiese, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.

Písek: Hauser (41. Kříž) – Turek, Suda, Hora, Parýzek, Červinský, Houdek, Hanus, Pelant – Hučko, Šuhaj, Sýbek, Rod, Polata, Tintěra, Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, Novák.

Foto: Martin Schwarz