Písnička, kterou fanoušci Šumperka moc dobře znají. Draci už poněkolikáté v sezoně ztratili dobře rozehraný zápas, tentokrát ztráta hodně bolí. Ve středu po dvou třetinách vedli ve 2. čtvrtfinálovém utkání nad Pískem 2:0, jenže pak přišel zvrat. Hrdina domácího publika Jan Sýbek dal v rozmezí 44. a 58. minuty tři góly, čímž zajistil obrat na 3:2 a také vyrovnání stavu série na 1:1.

Start do zápasu měli Severomoravané skvělý. Na sklonku 7. minuty je poslal do trháku ruský útočník Dmitrij Vorobjev, který skóroval z dorážky. Pro svěřence kouče Jozefa Zavadila bylo ještě lépe v polovině základní hrací doby, když na 2:0 z přesilové hry zvýšil obránce Marek Haloda. Náskok však Draci nevyužili ke klidnému průběhu závěrečné části.

Útočník Písku Jan Sýbek nejprve nahlodal sebevědomí hostů trefou po začátku posledního dějství, aby v čase 49:06 vyrovnáním zařídil euforii svého týmu. A místo toho, aby přišlo na řadu prodloužení, dokonal Sýbek necelé tři minuty před koncem základní hrací doby dílo Jihočechů. Gólem z početní výhody završil hattrick, rozhodl o výhře Píseckých 3:2 a pojistil, že čtvrtfinálová série mezi Draky a IHC bude mít minimálně čtyři duely.

Už ve středu 6. března v 18 hodin na sebe mančafty narazí znovu, tentokrát v podhůří Jeseníků. V pátek 8. března se vrátí zpátky do Písku ke čtvrtému měření sil.

IHC PÍSEK – DRACI ŠUMPERK 3:2 (0:1, 0:1, 3:0) – stav série 1:1

Branky a nahrávky: 44. Sýbek (Polata, Hučko), 50. Sýbek (Hanus), 58. Sýbek (Polata, Hanus) – 7. Vorobyev (Čuřík, Plášek), 31. Haloda (Hroch). Rozhodčí: Škrobák – Horký, Štěpánek. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Vyloučení: 6:8.

Písek: Hauser – Turek, Suda, Parýzek, Červinský, Bílek, Houdek, Hanus – Hučko, Šuhaj V., Sýbek, Polata, Tintěra, Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, Novák.

Šumperk: Polívka – Tolokonnikov, Mojžíš, Urban, Gewiese, Haloda M., Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.