Déle než čtyřicet minut se šumperští hokejisté v prvním čtvrtfinále proti Písku obávali o výsledek, pak jim ale, stejně jako divákům na tribunách, spadl kámen ze srdce. Sobotní partii pro sebe urvali třemi slepenými góly na startu závěrečného dějství, nakonec vyhráli 5:1. Dvakrát přitom skóroval odchovanec Daniel Hroch. Šumperk tak v sérii vede 1:0, na druhý bod bude útočit v pondělí.

Už to vypadalo, že šumperský zimní stadion uvidí nečekaně napínavou bitvu do konce základní hrací doby. Písek nepřijel na sever Moravy v roli favorita, dlouho však držel naděje na kladný výsledek. První branku dal až v čase 24:36 domácí útočník Dominik Pokorný, jeho úspěch ovšem do rozjezdu poslední části nikdo z Draků nenapodobil.

A tak musela výsledkově těsnou partii rozseknout až pasáž od 43. do 46. minuty, kdy se postupně trefili Tomáš Drtil, Daniel Hroch a Vladimir Antonov. Druhý jmenovaný navíc zanedlouho zvýšil na 4:0, dodal mužstvu potřebný klid. Hostům sice na okamžik vzplál plamínek naděje po trefě Jana Sýbka. Jenže definitivní podobu dal skóre pár okamžiků před koncem Milan Ostřanský, jenž trefil odkrytou klec. Šumperk v první čtvrtfinálovém duelu srazil Jihočechy 5:1.

„Měli jsme to dnes s Pískem složité, ale důležitý je pro nás první bod v sérii. Psychika pochopitelně hraje nějakou roli, Písek hrál velmi rozumně a myslím, že podobně se předvede i v pondělím utkání na jejich ledě. Ale každopádně mám radost, že to mužstvo zvládlo, i když průběh nebyl tak hladký, jak možná někdo mohl předpokládal,“ hodnotil úvodní čtvrtfinálový duel trenér Šumperka Jozef Zavadil.

DRACI ŠUMPERK – IHC PÍSEK 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 25. Pokorný (Gewiese), 43. Drtil (Vorobjev), 44. Hroch (Antonov, Ostřanský), 46. Hroch (Ostřanský), 60. Ostřanský – 55. Sýbek (Hučko, Červinský). Rozhodčí: Blaha – Kučera, Blažek. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1126.

Šumperk: Polívka – Tolokonnikov, Mojžíš, Gewiese, Drtil, Haloda M., Řezáč, Sedlák – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.

Písek: Hauser – Turek, Suda, Parýzek, Červinský, Bílek, Houdek, Hanus – Hučko, Šuhaj, Sýbek, Polata, Tintěra, Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, Novák.

Úvodní foto: Věra Václavková