Překonávání osobních rekordů, dva vítězové a hlavně pomoc dobré věci. To všechno byla akce Šumperský přebor v mrtvém tahu, která proběhla ve čtvrtek 21. února v útrobách Fitness Centra Myší díra. Majitelé fitka ji ve spolupráci s dobročinnou iniciativou Děti Dětem uspořádali v rámci seriálu sportovních akcí, které pomáhají nemocné Verunce Charvátové.

Čtyřletá dívenka ze Zlatých Hor trpí nevyléčitelnou nemocí motýlích křídel, což je vrozené puchýřnaté onemocnění kůže, které může mít různé stupně vážnosti. Finanční výtěžek ze sportovních aktivit půjde mimo jiné na Verunčinu cestu k moři, která jí pomůže bolest aspoň trochu zmírnit. Podstatnou část příspěvku vyprodukoval právě Šumperský přebor v mrtvém tahu, celkem se vybralo skvělých 21 631 korun.

Videosestřih z exhibice v mrtvém tahu v Myší díře v Šumperku

Videosestřih z exhibice v mrtvém tahu v Myší díře v ŠumperkuPřipomínáme, že šumperský přebor v mrtvém tahu byl součástí seriálu Děti dětem, výtěžek 21 631 korun putuje za Verunkou Charvátovou ze Zlatých Hor 🙂 všem děkujeme :-)Medailové pořadíŽENY1. Kateřina Brachtlová IFBB Bodyfitness 145 kg (Siwi fitness Brno)2. Sandra Kučerová 140 kg (Jezdecký klub Svébohov) 140 kg3. Veronika Záluská Wolfová (FC Myší díra Šumperk) 130 kgMUŽI1. Pavel Křenek (Powerlifting Brno) 285 kg2. Petr Babič (Arena Pavly Kladivové) 285 kg3. Petr Januš (PM Gym Šumperk) 260 kgo vítězi rozhodla při stejném výkonu nižší tělesná váha

Zveřejnil(a) Fitness Centrum Myší díra dne Pátek 22. února 2019
Videosestřih Šumperského přeboru v mrtvém tahu (video: Fitness Centrum Myší díra)

„Soutěž v mrtvém tahu pro nás byla něčím zcela novým. Jiný sport a oslovení jiného typu sportovců, prostě rozšíření našeho portfolia akcí. Za skvělou organizací vděčíme panu Kastnerovi, který všechny závodníky pozval a vše zorganizoval. Víte, bylo úžasné sledovat, jak siláci a silačky atakují své osobní rekordy, úžasné. A to nemluvím o skvělé pomoci Verunce, moc děkujeme,“ těšilo zakladatele iniciativy Děti Dětem Rostislava Vaňka.

Řada závodníků během večera pokořila osobní rekordy, ale vítěz může být vždy jen jeden. V tomto případě vlastně dva. Za muže pomyslené zlato slavil Pavel Křenek, který zdvihl 285 kilogramů. Mezi ženami pak dominovala Kateřina Brachtlová, zvládla dostat do vzduchu 145 kilogramů.

Přeborem v mrtvém tahu pomáhání Verunce Charvátové nekončí. Už v neděli 10. března proběhne v tělocvičně šumperského gymnázia akce Vytancuj radost, ještě předtím dobročinný turnaj přípravek či benefiční koncert. Více o události Vytancuj radost najdete zde.

Foto: Martin Schwarz, Děti Dětem