Aby mladí florbalisté nezabředli do neustále opakující se rutiny zápasů a tréninků, vymyslel pro ně Asper Šumperk zajímavé zpestření. V době od 26. do 30. srpna 2019 mohou zájemci z jednotlivých klubových kategorií (věkové rozmezí 6-15 let) prožít méně tradiční zážitek v podobě příměstského florbalové táboru. Ten se uskuteční jak přímo v Šumperku, tak částečně mimo něj. Půjde o první událost tohoto typu v klubové historii.

„Myslím, že jsme v právě probíhající sezóně udělali obrovský skok ve výchově naší mládeže, nicméně určitě nechceme usnout na vavřínech a premiérový ročník příměstského tábora je jen dalším krokem pro zlepšení práce s mladými florbalisty,“ vysvětlil záměr akce předseda Asperu Matyáš Zapletal.

Účastníky srpnového tábora, který jednotlivce vyjde na příjemných 2000 korun, čeká různorodý program. Kromě tréninků v hale si užijí hry v přírodě, zasoutěží o ceny nebo zkusí horský výšlap.

„Kromě jednoho celodenního výletu mimo Šumperk budeme využívat zejména prostory haly na Gymnáziu Šumperk, pro zpestření programu budeme mít nachystáno nepřeberné množství her tak, aby se děti neměly vůbec čas nudit, a byly dobře připravené na začátek další sezóny,“ upřesnil Matyáš Zapletal.

Úvodní foto: asper.cz