Už je to uděláno, už je to hotovo. Draci Šumperk v sobotu zvládli klíčový zápas proti Kopřivnici, Tatru srazili vysoko 9:1. A protože jim do karet hrál také výsledek zápasu mezi Hodonínem a Valašský Meziříčím (4:5 sn.), mohou slavit jistotu prvního místa ve 2. lize – skupině Východ. Třígólový večer prožil útočník Milan Ostřanský, jenž využil důvěry trenéra Zavadila.

Když hostující Adam Červenka ve 26. minutě snižoval na 1:2 z pohledu Kopřivnice, vypadalo to na dramatický průběh a přetahovanou do poslední minuty. Jenže pak se Tatra sesypala. V půli základní hrací doby inkasovala čtyřikrát během tří minut a prakticky tak ztratila šance na bodový zisk. Na druhou přestávku Draci odcházeli s luxusním náskokem 6:1.

O který už nepřišli. V čase 49:24 zvýšili na 7:1 Daniel Vachutka, za okamžik hattrick pečetil Milan Ostřanský. Konečnou podobu výsledku dal 14 vteřin před koncem matador Karel Plášek. Šumperk tým z Moravskoslezského kraje s přehledem rozstřílel a ve čtvrtfinále play-off vyzve Písek. Ještě před tím ale sehraje poslední kolo základní části v Hodoníně.

„Takto nějak bychom měli hrát,“ měl z výsledku i odvedeného výkonu mužstva radost trenér Draků Jozef Zavadil. „Ale znovu jsme měli za stavu 2:1 komplikace a soupeř se málem dostal do zápasu, naštěstí nám to tam pak napadalo. Kluci musí děkovat hlavně sami sobě, protože konečně hráli v pohodě.“

DRACI ŠUMPERK – HC TATRA KOPŘIVNICE 9:1 (2:0, 4:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Ostřanský (Romančík, Sedlák), 9. M. Haloda (Řezáč, Gago), 32. Antonov, 33. Ostřanský (Romančík, Řezáč), 34. Plášek (Vorobjev, Sedlák), 36. Krejčiřík (Pokorný), 50. Vachutka (M. Haloda, Řezáč), 52. Ostřanský (Sedlák, Králík), 60. Plášek (Čuřík, M. Haloda) – 26. Červenka (Sluštík). Rozhodčí: Smitka – Axman, Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Bez využití.

Šumperk: Polívka – Mojžíš, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Gago, Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.

Kopřivnice: Hromada – Stříž, Imrich, Ficek, Krutil, Puškár, Bail, Fojtík – Pěnčík, Hrubý, Korec, J. Mach, M. Mach, Červenka, Suchý, Kofroň, Gola, Sluštík.