Když se fotbalisté Velkých Losin a Mohelnice potkali naposledy, venku ještě panovalo tropické počasí a oba celky si dělaly zálusk na přední příčky tabulky krajského přeboru. Až se v sobotu 23. března střetnou v odvetném souboji na mohelnickém stadionu, bude situace zcela odlišná.

Proč? Zatímco svěřenci hrajícího kouče Romana Kuby po pádu ze třetí ligy drží postavení mezi nejlepší šestkou krajského přeboru, mužstvo z lázeňské obce většinu podzimu překvapivě strádalo. Přestože klub během léta posílil, na výsledcích se tento fakt neprojevil, spíš naopak. S 19 body Sokol drží 11. příčku tabulky, přičemž se musí mít na pozoru, aby nezabředl do sestupových starostí.

„Dlouhodobě říkám, že by měl přijít nový trenér a pročistit vzduch, dodat mužstvu impuls. Hráči jsou na mě už moc navyklí. Když přijde někdo jiný, aspoň zamíchá kartami,“ řekl v listopadu Šumperskému deníku trenér Velkých Losin Jiří Míka. Ten už s předstihem oznámil, že ročník 2018/2019 je pro něj u mančaftu posledním.

Přijde mohelnická odplata?

To v Mohelnici jsou spokojenější. Ani loňský účastník Moravskoslezské fotbalové ligy neodehrál všechna utkání podle představ, současné umístění mu však vrásky na čele nedělá. S mladíky v sestavě plní stanovené cíle.

„Podzimní část sezony musím hodnotit kladně. Po zápase ve Velkých Losinách, kdy nám soupeř udělil lekci, jsme si řekli, že samo to nepůjde a nikdo se sám neporazí. Trochu jsme změnili rozestavení a začalo se nám hlavně výsledkově dařit,“ napsal ve vyjádření na oficiálním webu FK Mohelnice trenér Roman Kuba.

Zmínka o zápase s Velkými Losinami není náhodná. Ve 2. kole soutěže, 12. srpna 2018, Sokol na svém hřišti Mohelnici smetl snadno 4:0. Až tahle facka hráče ve fialovo-bílých dresech nakopla k lepším výkonům. V závěru března na nich bude, aby Losinám porážku oplatili i s úroky. Podaří se to?

FK Mohelnice – TJ Sokol Lázně Velké Losiny

(sobota 23. března, 15:00 hodin)

Úvodní foto: fkmohelnice.cz