Zase to nebylo nic snadného. S posledním týmem druholigové skupiny Jih hráli šumperští hokejisté až do třetí třetiny vyrovnané utkání. Teprve potom zlomili odpor Ledních Medvědů a sestřelili je 6:3. Velký podíl na povinné výhře měl bek Tomáš Sedlák, který podruhé za sebou nasázel hattrick.

Už proti Novému Jičínu byla cesta Severomoravanů za výhrou nečekaně klikatá, podobný příběh nabídla i sobotní partie s Pelhřimovem. Outsider šel ve 3. minutě do trháku zásluhou Votápka a zanedlouho vedl už 2:0, když se prosadil stejný hráč. Draci však stačili ještě před první sirénou vyrovnat.

Domácí mohli klidně rozhodnout už během prostřední části, jenže to by je nesměl svými skvělými zákroky zastavovat pelhřimovský gólman Martin Holík. Mladý talent zdatně odolával silnému tlaku Šumperka, díky němu tým z Vysočiny držel i po dvou třetinách naději na velmi cenné body.

Naděje Ledních Medvědů pominuly hned na začátku závěrečného dějství, kdy si svěřenci kouče Jozefa Zavadila otevřeli střelnici. Hostům nasázeli další čtyři branky a obránce Tomáš Sedlák v 53. minutě po teči Drtilovy střely zpečetil hattrick. Tři branky dal ve druhém utkání v řadě.

Draci navzdory nečekaně dramatickému průběhu zvítězili popáté za sebou a na špici tabulky 2. ligy – skupiny Východ dál drží osmibodový náskok před Hodonínem. Příště je čeká těžká bitva na ledě Valašského Meziříčí.

ŠUMPERK vs. PELHŘIMOV sestřih

DRACI ŠUMPERK – HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV 6:3 (2:2, 0:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 11. Sedlák (Vorobjev, Kuťák), 18. Mojžíš (Vachutka, Gewiese), 41. Drtil, 45. Sedlák (Vorobjev, Čuřík), 48. Vorobjev (Sedlák), 53. Sedlák (Drtil, Čuřík) – 3. Votápek (Kopic), 9. Votápek (Šána), 58. Šána (Votápek). Rozhodčí: Maršálek – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 913.

Šumperk: Polívka – Mojžíš, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák – Gago, Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Kuťák, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský, Urban, Blecha.

Pelhřimov: Holík – Kříž, Port, Kellner, D. Kasalý – Šána, Kaminski, Kopic, Votápek, F. Kasalý, Piš, Svoboda, Bazala.