Šumperským hokejistům ve středečním utkání proti Novému Jičínu nestačil ke klidné cestě za třemi body ani čtyřgólový náskok. Ačkoli Draci ještě před polovinou základní hrací doby vedli 4:0, o výsledek se museli strachovat. Po dramatickém závěru nakonec zvítězili 5:4, trn z paty jim svou třetí brankou večera vytrhl obránce Tomáš Sedlák.

Přitom vše nasvědčovalo, že nemůže nastat žádný zádrhel. Po první třetině si žluto-modří nesli do kabiny náskok 2:0, ten na startu druhé části ještě rozšířili po trefách Kuťáka a Sedláka. S Ďábly to vypadalo beznadějně, sotva kotouč vyváželi na polovinu soupeře. Jenže pak přišel zlom.

Výběr z Moravskoslezského kraje se slepenými brankami Tomečka s Lehečkou dostal výsledkově zpátky do zápasu, ve 43. minutě už hosté ztráceli jediný zásah. Necelých devět minut před koncem základní hrací doby pak na 4:4 vyrovnal Kafka, který na chvíli umlčel šumperské publikum.

To však brzy znovu jásalo. V čase 57:14 vyslal z dálky tvrdou ránu ruský útočník Dmitrij Vorobjev, jehož pokus za záda brankáře Hlaváče dorazil Tomáš Sedlák. Zkušený bek poslal Draky zpátky do trháku, zajistil jim vítězství a sám oslavil hattrick. Severomoravané porazili Nový Jičín 5:4 a na čele tabulky drží osmibodový náskok před druhým Hodonínem.

„Kluky za zápas nemůžu celkově pochválit, protože to není na pochvalu. Povedl se závěr první a začátek druhé třetiny, pak to nebylo dobré. Každý zápas teď hrajeme už jako play-off a náš dnešní výkon tomu rozhodně neodpovídal. Když vedeme o čtyři góly, nesmíme polevit, ale naopak ještě soupeři přidat,“ láteřil šumperský trenér Jozef Zavadil.

DRACI ŠUMPERK – HK NOVÝ JIČÍN 5:4 (2:0, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Gago (Kuťák, Vachutka), 18. Sedlák (Čuřík), 22. Kuťák (Vachutka), 23. Sedlák (Čuřík, Plášek), 58. Sedlák (Vorobjev, Drtil) – 24. Tomeček (Kuba), 27. Lehečka (Hruška), 46. Tomeček, 52. Kafka (Lehečka). Rozhodčí: Dufka – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:7, navíc Čuřík (SUM) 10 OT za vražení.Využití: 2:1. Diváci: 797.

Šumperk: Polívka – Mojžíš, Gewiese, Drtil, Haloda, Řezáč, Sedlák – Gago, Pokorný, Hroch, Vachutka, Kuťák, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.

Nový Jičín: Hlaváč – Adamík, Már, Hruška, Kališ, Metelka, Gřesík, Tomeček – Kuba, Pecha, Kafka, Lehečka, Chvostek, Zedník, Vaňo, Sonnek J., Slovák, Irgl.