Milovníci běhání na dlouhé tratě ze Šumperska ani letos nepřijdou o svou oblíbenou zábavu. V neděli 17. března odstartuje již čtyřiadvacátá sezona seriálu krosových závodů Chlapácký běh, který je tradičně určen všem věkovým kategoriím. Od jara do podzimu se účastníci mohou zapojit do 24 dílů na různých místech okresu.

Tradičně se začne v Zábřehu, 17. března od 10 hodin dopoledne nový ročník Chlapáckých běhů vypukne u tamního gymnázia. A to závodem nazvaným Běh za břehem. Další akce proběhne hned o deset dní později. Pravidelní vytrvalci v průběhu tradičního seriálu navštíví kromě Zábřehu i Hněvkov, Šumperk, Loučnou nad Desnou, Kolšov, Písařov nebo Bratrušov.

„Jednotlivé závody budou započítány do dvou samostatných žebříčků. Jedním je absolutní žebříček nazvaný Superžebříček. Druhým pak Chlapácký běh, ve kterém je zohledněn věk a pohlaví závodníka,“ stojí v pokynech organizátorů na webu chlapak.cz.

Účastník se na každý závod musí přihlásit zvlášť, startovné činí pokaždé 50 korun. Pořadatelé také letos kromě mužských, ženských a juniorských kategorií připraví i závody pro děti. Ty budou soutěžit v rámci vlastního žebříčku Šumperský prcek a na kratších tratích.

Níže, po rozkliknutí odkazu, si můžete přečíst informace k jednotlivým závodům. Veškeré pokyny a další informace k závodům najdete na webu www.chlapak.cz, kde se po skončení událostí pokaždé objeví i fotografie.

Jednotlivé závody: