Fotbalisté Šumperka se nedokázali, po výborně rozehrané první polovině ligy, udržet na předních příčkách Divize E a do jarní části půjdou z osmého místa. V posledním utkání podzimní části nestačili vzdorovat rychlosti a přesnosti vedoucího Přerova, kterému podlehli rozdílem třídy.

Branky: 35. Malacka – 21. Kratochvíl, 26. Repček, 60. a 78. Koryčan. ŽK: 37. Kocian, 59. Zimčík (oba FCP). Diváci: 100. Poločas: 1:2.

Sestava FK Šumperk: Pitron – Purzitidis, Musílek (60. Tran), Smrž, Malacka, Jurásek (68. Matura), Linet (K), Žák (77. Barčík), Liďák, Kováč (77. Raclavský), Lavrovič. Náhradníci: Václavek, Žanda. Trenér: Zdeněk Opravil.

Sestava 1.FC Viktorie Přerov: Kvapil – Javora (K), Řezník (83. Caletka), Kocian (46. Zimčík), Repček (83. Blažkovský), Matušík, Koplík (83. Otáhal), Kratochvíl (74. Jánský), Koryčan, Mirvald, Kuča. Náhradníci: Vyňuchal. Trenér: David Rojka.

Průběh utkání

Úvod zápasu byl aktivní z obou stran. Oba týmy do něj vlétli po hlavě a bylo vidět, že první vstřelená branka mohla být hodně důležitá. Už v 7. minutě se hosté dožadovali odpískání pokutového kopu, když se do vápna dostal Tadeáš Koryčan a domácí Marek Smrž jej dokázal odstavit od míče. Pohledem sudího Tomance ale vše proběhlo v rámci pravidel.

Přerovský Koryčan byl ale nadále velmi aktivní a v jednadvacáté minutě si naběhl do pokutového území, kde jej skluzem poslal k zemi Paris Purzitidis. Tentokrát už rozhodčí nezahálel a ukázal na penaltový puntík. K míči se postavil Jiří Kratochvíl, poslal balón k pravé tyči Pitronovy svatyně a otevřel skóre utkání.

Tohle pro Šumperk rozhodně nebyla dobrá pasáž. O pouhých 5 minut později totiž inkasovali podruhé. Brankář Pitron se nepohodl se spoluhráčem, nedosáhl na centr z levé strany a Martin Repček už neměl příliš problémů, jak navýšit vedení svého týmu.

Poté ale šumperští hráči zabrali a snažili se kombinovat na polovině soupeře. To se jim vyplatilo v šestatřicáté minutě, kdy se po sérii povedených přihrávek, dostal k centru Adam Žák a na zadní tyči našel přesně volného Martina Malacku. Ten ránou z první překonal Kvapila a bylo sníženo. V následujících deseti minutách se již nic závratného nestalo a do kabin se šlo za jednobrankového vedení Přerova.

Do druhé poloviny vlétli domácí hráči se snahou o vyrovnání nepříznivého stavu, nicméně nedokázali nijak extra ohrozit branku Kvapila. Chvíli na to tak přišel trest v podobě třetího inkasovaného gólu. Nepovedený centr ze standardní situace našel hlavu přerovského obránce a do rychlého úniku se dostal hostující Tadeáš Koryčan. Ten nejprve vyhrál sprinterský souboj nad Purzitidisem a následně obstřelil bezmocného Pitrona.

Přerov se snažil hrát atraktivně i po vstřelení uklidňující branky, domácí naopak nestačili rychlosti některých hráčů soupeře. V 78. minutě nejprve šumperští dokázali odvrátit nebezpečný centr, k míči se ale přesto dostal Martin Repček, který po krásné individuální akci poslal do vápna střílený centr. Poté, co jej ani jeden z domácích obránců nedokázal zlikvidovat, dostal se celkem pohodlně ke druhému gólu Tadeáš Koryčan. V tu chvíli bylo definitivně hotovo a zbytek zápasu už se spíše dohrával.

Tabulkové postavení

Šumperk se i přes nedělní prohru udržel na 8. místě divize E a nemá to daleko k lepším pozicím. Musí se ale zároveň koukat i směrem dolů, kde ho pronásleduje další várka soupeřů. Přerov díky vítězství zůstal na první příčce, navíc udržel venkovní neporazitelnost.

Aktuální tabulka fotbalové divize E (zdroj: is.fotbal.cz)