Šumperští hokejisté ve středu odehráli už druhé utkání za poslední 3 dny, což se rozhodně podepsalo ke konci samotného zápasu. V něm totiž nejprve slibně vedli na půdě favorizované Jihlavy už o 4 branky, nakonec z toho byl ale pouze bod! Každopádně diváci si přišli na své, několik vyloučení a 11 gólů zaručilo dobrou podívanou.

Zdroj: hokej.cz

Branky a nahrávky: 1. Skořepa (Illéš), 40. Lichanec (Bilčík, Kowalczyk), 43. Vítězslav Brož (Bilčík, M. Juda), 49. Fronk (Eliáš), 57. Eliáš (Vítězslav Brož, Cachnín), rozh. náj. Čachotský – 10. P. Kratochvíl (Drtil, Žálčík), 24. Vachutka (P. Kratochvíl), 28. Žálčík, 30. Macuh (A. Furch, Kohút), 37. Vachutka (Žálčík). Rozhodčí: Úlehla, Marek – Vašíček, Dědek. Vyloučení: 9:12. Využití: 1:1. V oslabení: 2:3. Diváci: 1082. Střely na branku: 43:23. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 6:5.

Sestava HC Dukla Jihlava: Žukov (41. A. Wolf) – Bilčík, Kowalczyk, L. Mareš, Eliáš, Niko, Matějíček – Čachotský, Skořepa, Illéš – T. Harkabus, F. Seman, Cachnín – Helt, Lichanec, Fronk – T. Havránek, M. Juda, Vítězslav Brož – M. Zadražil. Trenér: Viktor Ujčík.

Sestava DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry – Pěnčík, Drtil, Březák, Machů, Řezáč, Hrachovský, Dudycha – P. Kratochvíl, Macuh, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Mácha – A. Furch, Spratek, Kohút – Lednický, Scheuter, J. Horký. Trenér: Martin Janeček.

Průběh utkání

Draci nevstoupili do zápasu vůbec dobře, už po třiadvaceti sekundách totiž tahali puk ze své branky! Domácí Jakub Illéš vybojoval kotouč za brankou Mokryho, našel před brankou volného Josefa Skořepu a ten už neměl sebemenší problém otevřít skóre utkání.

První přesilovou hru v 6. minutě ještě Draci nevyužili, tu druhou, která následovala takřka ihned po té první, už ale dokázali využít ve svůj prospěch. Hosté uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu, Tomáš Drtil posunul od modré kotouč na volného Žalčíka, jehož střela se odrazila od betonů Žukova přesně k Petru Kratochvílovi. Ten si poté nedělal příliš starostí s tím, jak vstřelit gól. Jihlava měla poté možnost vzít s vedení zpět, ani početní výhoda ji k tomu ale nepomohla.

Od druhé třetiny ale průběh zápasu už chápal jen málokdo, především asi jen páni v pruhovaných dresech. Přišla totiž pěkná řádka vyloučení na obou stranách, mnohdy za zákroky, které by se trestat nemusely. První přesilovou hru druhé periody měli v možnosti domácí, nicméně hosté byli těmi, kdo se radoval. Devět sekund před návratem Kohúta z trestné lavice, vybojoval Kratochvíl kotouč u mantinelu v obranném pásmu, posunul jej na najetého Daniela Vachutku do středního pásma a útočník druhé lajny následně bekendovým blafákem překonal Žukova.

Draci v posledním měsíci neměli utkání, ve kterém by nebyli alespoň jednou vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě. Ani v tomto zápase tomu nebylo jinak. Ve 27. minutě šli šumperští do čtyř, nicméně o minutu později Lukáš Žalčík našel kotouč při špatné rozehrávce soupeře a tvrdou ránou navýšil vedení svého týmu!

Jihlavští byli poměrně otřeseni ze dvou inkasovaných branek při vlastní přesilovce, což dodalo hostům klid na hokejky. Po sérii ztracených kotoučů v útočném pásmu, ho vybojoval Aleš Furch, rozhlédl se, v prostoru mezikruží přesně našel volného Roka Macuha, který tvrdou ránou nedal šanci jihlavskému strážci svatyně.

Šumperk poté nevyužil další přesilovou hru, na ty se ale zřejmě příliš nehrálo. Jó, oslabení, to byla jiná pozice pro hostující celek. V sedmatřicáté minutě se totiž, při početní nevýhodě, trefili Draci už potřetí! Lukáš Žalčík odvedl perfektní práci v útočném pásmu, posunul kotouč na najíždějícího Daniela Vachutku a bylo to 1:5!

Deset vteřin před koncem druhé třetiny ale dokázali domácí snížit náskok Šumperka. Vlastimil Bilčík napřáhl od modré čáry, Mokrymu vypadl kotouč v brankovišti a po menším závaru jej dostal za brankovou čáru Peter Lichanec.

Gól na 2:5 – Peter Lichanec (foto: Markéta Křížová)

Co se dělo po dalším příchodu z kabin, by nejraději všichni fanoušci, hráči a členové realizačního týmu Šumperka, zapomněli. Opět se ukázalo, že oslabení není žádná překážka pro vstřelení gólu. Vítězslav Brož poklidně projel celým útočným pásmem, obkroužil branku Mokryho a zasunul kotouč přesně mezi beton a tyč.

Ve 49. minutě si našel puk ve středním pásmu Jiří Fronk, první střelou netrefil šumperskou svatyni, nicméně šťastný odraz od zadního mantinelu mu dodal druhou šanci, kterou již nepohrdl. Jestli si někdo myslí, že gól padl při rozdílném počtu hráčů na ledě, má pravdu – další zásah v oslabení!

Domácí poté sice nevyužili čtyři minuty dlouhou přesilovku 5 na 4, tři a půl minuty před koncem řádné hrací doby ale přesto dokázali srovnat stav! Vítězslav Brož svoji tvrdou hrou vybojoval kotouč u mantinelu, posunul jej na modrou pro Filipa Eliáše, a ten si v klidu počkal na dobrou pozici, ze které vystřelil – 5:5!

Pokud rozhodčí tak moc vstupuje do utkání, je z toho oboustranná omáčka!

V prodloužení gól nepadl a utkání se tak přesunulo do samostatných nájezdů. V těch otevřel skóre David Kohút, následně ale v další sérii vyrovnal Tomáš Havránek. Ve 3. sérii blafákem překonal Mokryho Tomáš Čachotský a sám asi nečekal, že bude posledním hráčem, který bude v této dovednostní hře úspěšným.

„Chtěl bych rozhodčí poprosit, aby hráče nechali hrát. Ani z jedné strany nebyly v tomto zápase záludnosti. Ale pokud rozhodčí vstupují tak moc do zápasu, je z toho oboustranná omáčka. A vůbec nemířím na to, že by někdo pískal proti nám.“ komentoval po utkání trenér Šumperka Martin Janeček.

„Stoprocentně s tím souhlasím a byl bych rád, kdyby si to vzali k srdci. To je první věc. Druhá věc je, že bychom tentokrát byli rádi, kdyby sudí soupeře tolik nevylučovali.“ dodal kouč domácích Viktor Ujčík.

Postavení v tabulce

Dukla se díky tomuto vítězství posunula na 4. místo před Prostějov, který nestačil v Praze na Slavii. Draci získali alespoň bod, jenž je udržel na 9. pozici Chance ligy. Na osmé Vrchlabí ztrácí tři body.

Aktuální tabulka Chance ligy, zdroj: hokej.cz

Draky čeká hned v sobotu další utkání, a to doma ve Škoda aréně proti Vsetínu. Jihlavští zajíždí na led poslední Kadaně, kde budou chtít prodloužit svoji vítěznou sérii.