Hokejisté Šumperka v pondělním utkání potvrdili roli velkého favorita, když si dokázali hravě poradit s poslední Kadaní. Ta ještě v letošním ročníku Chance ligy nevyhrála, bývalý trenér české reprezentace tak má jistě nad čím přemýšlet. Draci zase po třech neúspěšných zápasech zvítězili za 3 body a doufejme, že tím nastartovali další pozitivní sérii. Lukáš Žalčík navíc připsal hattrick, Vojtěch Mokry zase první nulu!

Zdroj: Hokej.cz

Branky a nahrávky: 3. Žálčík (Pěnčík, Drtil), 5. Macuh (Pěnčík, Žálčík), 14. Žálčík (Machů, Macuh), 25. Žálčík (Macuh, Hrachovský), 37. Lednický (Kohút). Rozhodčí: Čech, Zavřel – Maštalíř, Žídek. Vyloučení: 3:7. Bez využitíDiváci: 1001. Střely na branku: 31:20. Průběh utkání: 5:0.

Sestava DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry – Machů, Březák, Hrachovský, Dudycha, Drtil, Pěnčík, Řezáč – Lednický, Vildumetz, Vachutka – Spratek, Macuh, A. Furch – Bernovský, Kohút, Scheuter – Žálčík, P. Kratochvíl, Mácha. Trenér: Martin Janeček.

Sestava SK Trhači Kadaň: A. Horák (27. R. Běhula) – Ferbas, Štochl, O. Havlín, Kabelka, Steinocher, Zorko – L. Švec, Valujskij, Berčík – Routa, Mežnar, D. Homer – Konášek, D. Čech, Z. Zabloudil – Bernat, Hradecký, Bogdasarjan. Trenér: Vladimír Růžička.

Průběh utkání

Draci věděli, že z tohoto utkání potřebují nutně všechny možné body, proto na nic nečekali a zvolili velkou aktivitu hned od samotného úvodu. Už ve 3. minutě se dostali, po vyhraném buly, do útočného pásma. Střela Tomáše Drtila od modré se ještě neujala, poté ale kotouč převzal Martin Pěnčík, před bránou našel Lukáše Žalčíka a ten se z prostoru mezikruží nemýlil.

O necelé dvě minuty později se domácí dostali do přečíslení 3 na 2, kdy nejprve Martin Pěnčík přenesl hru na Lukáše Žalčíka, ten krásnou přihrávkou našel volného Roka Macuha před brankou soupeře a slovinskému útočníkovi následně nedělalo problém dostat puk za záda Horáka.

Hokejisté Šumperka měli poté i možnost přesilové hry, jejíž nevyužití je ale mrzet nemuselo. Opět totiž zaúřadovala první formace, která se postarala i o třetí branku prvního dějství. Tomáš Machů vlétl do útočného pásma, kotouč posunul na nikým nehlídaného Lukáše Žalčíka, který už podruhé v zápase překonal brankáře Kadaně. Draci pak měli další možnosti ve hře proti čtyřem, letos jim ale tyto situace příliš nevychází.

Ani na začátku druhé periody Draci nepolevili ze své aktivní hry, načež byli odměněni už v pětadvacáté minutě brankou na 4:0! Po nahození kotouče do útočného pásma, se nepohodli hostující obránci v čele s brankářem Horákem a nabídli stoprocentní šanci, již dvougólovému střelci, Lukáši Žalčíkovi. Ten si s nabídnutou příležitostí nedělal velkou hlavu a završil hattrick!

Hosté byli nuceni vystřídat strážce své svatyně, když ale 3,5 minuty před koncem druhé třetiny, z ničeho nevyplývající akce, přidali šumperští pátou branku v utkání, bylo o vítězi takřka rozhodnuto. Dávid Kohút precizně vybojoval kotouč za brankou Běhuly, chytře si počkal a poté jej naservíroval přímo na hokejku rozjetého Vojty Lednického. Útočník čtvrté lajny tvrdou ránou našel horní roh kadaňské branky a nebylo o čem.

Ve třetí části už to sice nebyla žádná hitparáda od domácího celku, ale nebylo kam spěchat, náskok byl dostatečný. Dvě oslabení v krátkém časovém rozmezí navíc Drakům bránily ve vytváření si dalších šancí. Důležité ale bylo, že ani jedna z přesilovek Kadaně využita nebyla.

Postavení v tabulce

Šumperk se díky tomuto vítězství o bod přiblížil osmému Vrchlabí, na druhé straně Kadaň bez získaného bodu dále okupuje poslední pozici Chance ligy.

Aktuální tabulka Chance ligy – zdroj: Hokej.cz

Draky čeká už ve středu pořádná prověrka formy! Zajíždějí totiž na led čtvrté Jihlavy, která za poslední tři zápasy vstřelila 13 branek! Kadaň má příští kolo volno.