V rámci 13. kola 1.B třídy Olomouckého kraje, doma ještě neporažený Bludov, přivítal hosty z Jindřichova. Jak se dle tabulkového postavení předpokládalo, domácí neměli sebemenší problém se soupeřem, kterého zdolali v poměru 6:0!

Branky: 38., 50., 80. a 86. Sadil, 62. Zimolka (vlastní), 64. Svoboda. ŽK: 39. Ondryáš (TJJ), 45. Svoboda (SKB). Diváci: 88. Poločas: 1:0.

Sestava SK Bludov: Hegedüs (67. Horáček) – Adam (75. Wagner), Bartošek, Vejrosta, Hél (67. Sadil M.), Kvapil, Stuchlý, Schwarzer (K), Hojgr (67. Kohout), Sadil S., Svoboda, Doskočil. Trenér: Jiří Kohout.

Sestava TJ Jindřichov: Blíhal – Petr, Špatina (63. Daniel), Zimolka, Velký, Ondryáš (67. Kufel), Vlček, Hrůzek, Navrátil (K), Bečica, Prokop. Trenér: Rostislav Vaněk.

Průběh utkání

Začátek zápasu byl opatrný z obou stran, možná málokdo čekal takhle vyrovnaný úvod. Domácí hráči si nebyli schopni vytvořit pořádnou gólovou šanci, naopak hostům dělala potíž kombinace na polovině soupeře. Když už začali hráči Bludova tlačit na útočné straně, stál v brance Jindřichova vždy připravený matador hostujícího týmu Blíhal, který i ve dvaapadesáti letech držel naděje zelených na dobrý výsledek. Pomalu to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, ale Bludovští přesto ve 38. minutě udeřili! Stanislav Sadil se dostal ke skákajícímu míči v malém vápně a ránou pod břevno dostal svůj tým do vedení.

Jaroslav Blíhal – brankář týmu TJ Olpa Jindřichov

Druhá půle už byla zcela v režii domácího Bludova. V 50. minutě zahrávali modročervení roh z levé strany, přesný centr našel na zadní tyči hlavu Sadila, který nasměroval míč do sítě Jindřichova. Když si Dominik Zimolka vstřelil v 62. minutě vlastní gól a o dvě minuty později navýšil skóre už na 4:0 Libor Svoboda, bylo o vítězi utkání takřka rozhodnuto. Zápas poté dostával míry exhibice, opět se totiž ukázal nejlepší střelec ligy. Stanislav Sadil nejprve v 80. minutě završil hattrick, další branku přidal o 6 minut poté a stanovil konečný výsledek – 6:0.

„Myslím, že to dneska bylo povinné vítězství. Příští týden nás čeká Písečná, tam to bude větší boj.“, komentoval bezprostředně po utkání kapitán Bludova Leopold Schwarzer.

Tabulkové postavení

Stanislav Sadil se v tabulce střelců dostal na první místo, které si dělí společně s Čiklem z Libiny. Oba borci se v letošní sezóně stihli trefit už 19x, a to pouze za 12 odehraných zápasů.

Bludov se díky tomuto vítězství dostal na dosah první Libiny, od které ho dělí pouze 5 inkasovaných branek navíc. Libina má ale jeden zápas k dobru. Naopak Jindřichovští mají rozhodně nad čím přemýšlet, prohrou v Bludově se dostal na předpolední místo skupiny.