Šumperští hokejisté, po vydařeném začátku ligy, nyní zažívají herní propad a vlastní chyby je připravují o důležité body s týmy ze spodu tabulky. Po domácí prohře s Benátkami a neuvěřitelném propadu ve Frýdku, neudrželi vedení ani ve včerejším zápase. V každém z posledních tří utkání navíc inkasovali nejméně 5x!

zdroj: hokej.cz

Branky a nahrávky: 22. Petržilka (Kachyňa, V. Čížek), 34. David Šafránek (Čáp, Z. Král), 38. L. Krejčík (Piegl), 39. Jan Veselý, 59. Štohanzl – 24. Pěnčík (D. Kindl, Vildumetz), 31. Spratek (Řezáč, Macuh) Rozhodčí: Jaroš, Kostourek – Kreuzer, Polák. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 746. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.

Sestava SC KOLÍN: Sajdl – Piegl, Čáp, Šalda, Kukla, Kachyňa, V. Čížek, Váchal – L. Krejčík, J. Sklenář, Jan Veselý – Jankovský, David Šafránek, Z. Král – Jaroslav Dvořák, Štohanzl, Matyáš Svoboda – Zumr, Matějček, Petržilka. Trenér: Jan Šťastný.

Sestava DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry – Drtil, Březák, Hrachovský, Řezáč, Dudycha, L. Rutar, Pěnčík – Vildumetz, D. Kindl, Žálčík – Scheuter, Macuh, Vachutka – Lednický, Kohút, A. Furch – Antoníček, J. Horký, Spratek. Trenér: Martin Janeček.

Průběh utkání

Z úvodu utkání začali oba týmy celkem opatrně, ani tak se ale nevyvarovaly zbytečným chybám, kvůli kterým byly vylučovány. První přesilovku si zahráli Draci, chvíli po jejím konci zase domácí hráči Kolína, ani jedno z pěti vyloučení ale nebylo potrestáno. Na první přestávku se tak šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá třetina už byla o něčem úplně jiném. Hned ve 22. minutě se totiž trefil domácí Jakub Petržilka, který nejprve vybruslil zpoza branky, poslal kotouč na modrou a následné nahození Kachyni usměrnil za záda Mokryho. Poté ale přišla dobrá pasáž od Šumperka. Na začátku čtyřiadvacáté minuty našel Denis Kindl na modré zcela volného Martina Penčíka, který povedenou ránou zasadil puk do horního rohu kolínské svatyně. Ve 29. minutě se šumperští hokejisté dostali zbytečně do oslabení kvůli nepovolenému počtu hráčů na ledě, přesto v něm dokázali otočit stav na 2:1 v jejich prospěch! Chvilku před avizovaným návratem Lednického zpět na hrací plochu, si našel kotouč ve středním pásmu Rok Macuh, předal jej na Daniela Spratka, který z úhlu překonal Sajdla.

Tím zdaleka druhá perioda nekončila, i když by si to asi hosté přáli z celého vyčerpání. Přišla totiž zabijácká pasáž Kolína, který převzal otěže utkání. Totální nedisciplinovanost hostujících hráčů, potrestal ve dvojnásobné přesilovce domácí David Šafránek, který se trefil přesně z nemalého úhlu. Draci si ani tak nedali říct a nechávali se dál zbytečně vylučovat. Další přesilovku sice ještě kolínští hráči nevyužili, ale pouhých 20 sekund po návratu Vachutky z trestné lavice si vzali zpět své vedení. René Piegl nahodil kotouč od modré čáry a nikým nehlídaný Lukáš Krejčík usměrnil kotouč do sítě. Dále už to ani nebyla tak povedená třetina Kolína, jako spíše totálně nepovedená část od Šumperka. Na začátku 39. minuty totiž přišla málo vídaná věc, a to druhé vyloučení na straně hostů, z důvodu příliš velkého počtu hráčů na ledě. Když se navíc šumperští dopustili obrovské chyby v rozehrávce, ještě k tomu při vlastním oslabení, Jan Veselý si už nedělal moc starostí s tím, jak navýšit vedení svého týmu.

Zdroj: Facebook SC Kolín, foto – Jan Kobzáň

V poslední části sice Šumperk značně zlepšil hru, zabral a bylo vidět, že snížení není daleko. Ani přes možnost dvou přesilových her ale Draci nedokázali překonat vynikajícího Saidla. Když se na konci 58. minuty nechal vyloučit za nepěkný faul ve středním pásmu David Šafránek, rozhodl se šumperský trenér Janeček poslat šestého hráče na led místo brankáře. Minutu hosté kombinovali v útočném pásmu, poté ale domácí Martin Štohanzl našel přihrávku soupeře a z obranného území poslal kotouč obloukem až do odkryté svatyně.

Postavení v tabulce

Domácí Kolín se díky vítězství vyhnul místům zajišťujících sestup, Šumperk především díky dobrému startu do sezóny, stále drží příčky posunující do Play off.

Aktuální tabulka Chance Ligy – zdroj: hokej.cz

Oba celky teď čeká další utkání proti poslednímu týmu ligy, kde je samozřejmě velká šance na tři body. Kolín zajíždí na zimní stadion Kadaně už v sobotu, Draci přivítají trhače ve Škoda aréně další pondělí. Svěřenci Martina Janečka se tak, i podle jeho slov, budou chtít dostat tímto zápasem zpět na vítěznou vlnu.