Sobotní odpoledne celkově ovládli fotbalisté všech kategorií ze Šumperka! I starší dorostenci uspěli, gólovou přestřelku s Opavou hlídali od samého začátku, za což byli odměněni třemi body do tabulky.

Průběh utkání

Šumperští dorostenci začali hned z úvodu zápasu hodně aktivně a už v 9. minutě jim hlavní sudí, Miroslav Nejezchleb, dal možnost zahrávání pokutového kopu. Ten s přehledem proměnil Filip Kmínek a domácí tak byli o krok dopředu. O 11 minut později navýšil vedení svého týmu Libor Vicenec, který svojí brankou dodal spoluhráčům klid na kopačky. Hostující Filip Vala ale ve 29. minutě snížil na 1:2 z pohledu Opavy, do kabin se tak šlo za nejtěsnějšího možného rozdílu.

Druhý poločas začal celkem opatrně, diváci museli čekat na další branku třiadvacet minut. Pak ale, především ti domácí, měli důvod k radosti, když svoji šanci na vrácení dvougólového náskoku využil Lukáš Karger. Napínavé utkání ale nebralo konce, vlastní branka šumperského Pavla Matury dodala šanci pro hosty.

Pasáž kolem 70. minuty musela diváky bavit! Hned ve třiasedmdesáté minutě totiž Marek Elšík přidal další branku Šumperka, která se nakonec ukázala jako vítězná. Hostující Adam Sochor sice ještě v 79. minutě snížil na rozdíl jediného gólu, za další čtyři minuty ale dodal klid domácím, svým druhým zásahem do sítě Opavy, Lukáš Karger. Velmi náročný fotbal zmohl oba celky natolik, že posledních 10 minut utkání se už spíše dohrávalo, hosté se už nedostali do vyložené šance na snížení.

Šumperk U19 – Opava U18 5:3

Branky: 9. Kmínek (Pen.), 20. Vicenec, 68. a 83. Karger, 73. Elšík – 29. Vala, 71. Matura (vlastní), 79. Sochor. Diváci: 80. Poločas: 2:1.

Sestava Šumperk U19: Kovařík (Bahounek) – Jecu, Morong, Kmínek (58. Karger), Matura (K), Elšík, Horký (36. Tyl), Krézek (54. Podhorný), Červeňák (73. Körner), Vicenec (83. Šincl), Václavek. Trenér: Jakub Bauer.

Sestava Opava U18: Thimel – Jaroszek, Boček, Miensopust, Grulich (86. Murín), Barták, Sochor, Skront (67. Petzuch), Dodek (76. Sotorník), Vala (K), Král (46. Hluchník) – Kadlec, Zavadil. Trenér: František Metelka.

Rozhodčí: Miroslav Nejezchleb – Machorek, Strnad.