Šumperská U15 v sobotu jednoznačně ukázala, že se chce porvat o první místo tabulky MSŽD U15, skupiny E. Jedenácti vstřelenými góly a udrženou nulou vzadu, porazili vrstevníky z Přerova.

Průběh utkání

Domácí mladíci začali hodně efektivně a už od prvních minut bylo jasné, kam bude utkání směřovat. V 5. minutě dostal Šumperk do vedení Jakub Pávek a i po zbytek zápasu ukazoval, co v něm je. Hattrick totiž stihl ještě do poločasu, který navíc okořenili po jedné brance Daniel Smékal a Filip Machů. Do kabin se tak šlo již za takřka rozhodnutého stavu.

V úvodu druhé poloviny utkání, se snažili i přerovští borci, ohrozit branku domácích, nakonec ale neúspěšně. Poté opět převzali otěže zápasu šumperští, když opět Pávek přidal další 4 branky do sítě soupeře. Do toho se přidal svým druhým gólem v zápase Machů, jeden ještě přidal Richard Koryčan a bylo vymalováno. Šumperská patnáctka si tak připsala další důležité 3 body do tabulky, za výhru 11:0!

„V utkání jsme byli favoritem, což jsme potvrdili. Bál jsem se, abychom to trochu nepodcenili, ale nestalo se, takže jsme spokojení.“ komentoval těsně po závěrečném hvizdu kouč domácích Petr Strnad.

„V této soutěži není moc týmů, co by nám mohli konkurovat, samozřejmě kromě Vítkovic, které nás čekají příští týden. V minulém utkání nás porazili 3:0, takže jim to budeme chtít rozhodně vrátit.“ také dodal k tomu, co jeho svěřence čeká o dalším víkendu.

Nadcházející program

Starší žáci Šumperka tak další sobotu zajíždí na hřiště nebezpečných Vítkovic, kde i podle slov šumperského lodivoda, půjde takřka o všechno. Vítkovice totiž ještě v letošní sezóně nenašli přemožitele. Naopak Přerov zavítá do Liptálu u Vsetína, kde se utkání se vsetínskými vrstevníky.

Šumperk U15 – Přerov U15 11:0

Branky: 5., 23., 34., 55., 62., 74. a 80. Pávek, 26. Smékal, 44. a 73. Machů, 77. Koryčan. Diváci: 40. Poločas: 4:0.

Sestava Šumperk U15: Frolo – Hájek, Nevrlý, Lepka, Smékal, Luběna, Machů, Vlk, Havlíček, Doležel (K), Pávek, Barvínek, Lozyňskyj, Horáček, Snášel, Koryčan, Hýžďal. Trenér: Petr Strnad.

Sestava Přerov U15: Špunda – Holík, Koutný (K), Steffan, Palotáš, Škuta, Přibyl, Riliak, Řezníček, Kubíček, Jelínek, Macháček, Nemrava, Studnička, Šimeček. Trenér: Radim Nemrava.

Rozhodčí: Jiří Slabý – Krátký, Krejčí.