Deváté kolo hokejové dorostenecké Extraligy, nám přineslo záchranářský souboj o udržení se v nejvyšší lize. Prohra mladé Draky sesunula na 7. pozici ve východní skupině ELD, naopak zlínští hokejisté se posunuli na 6. místo, právě před Šumperk.

Průběh utkání

První třetina začala hodně špatně pro domácí celek Šumperka. Hned ve 12. sekundě první části totiž Draci inkasovali. Hosté ze Zlína přetavili rychlou úvodní kombinaci v gól a ujali se vedení. Následně domácí nevyužili první přesilovku v zápase, ta druhá, po vyloučení Lukaštíka, už ale byla úspěšnější! Po přihrávce Lukáše Plhala, dostal kotouč za záda bezmocného Kowalczyka, šumperský Kryštof Seidenglanz a minutu před koncem prvního dějství tak srovnal stav.

Ve 28. minutě se dokonce mladí Draci dostali do vedení, a to zásluhou Lukáše Maurera, který využil nabídku od Compela. Po zbytek utkání už ale hru dirigovali pouze hostí. Ti hned o minutu později srovnali stav díky brance Adama Klimka a za necelých 6 minut dokonce vedli. Lukáš Heš byl tím, kdo otočil průběh zápasu.

Ve třetím dějství se ještě domácí snažili srovnat stav utkání, nicméně marně. Když se ale ve 49. minutě nechal vyloučit David Cekr, šanci hostujícího celku využil Libor Stuchlík a navýšil skóre svého týmu. To už na stavu 2:4 zůstalo až do samotného konce, nezměnila jej ani hra Šumperka v 6-ti.

Branky: 19. Seidenglanz (Plhal), 28. Maurer (Compel) – 1. Marek (Holba, Pilát), 29. Klimek (Špaňhel, Heš), 35. Heš (Klimek), 51. Stuchlík (Hamrla, Pilát). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Střely: 21:43. Diváci: 41.

Sestava HK MD Šumperk: Valenta (Ondráček) – Hrdina, Jarmara, Cekr, Juřík, Zavoral, Plhal, Compel – Bařica, Peškar, Maurer, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz, Lichner, Pospíšil, Hlubuček.

Sestava PSG Zlín: Kowalczyk (Uherek) – Kotala, Stuchlík, Řezníček, Hamrla, Mikel, Kopřiva, Lukaštík, Špaňhel, Šišák – Vaculík, Holba, Heš, Pilát, Marek, Babulík, Klimek.

Rozhodčí: Grygera – Mikšík, Kučera.