V rámci dohrávky 8. kola fotbalové 3. třídy, jsme zavítali na utkání B-týmu Šumperka, který hostil na umělce celek z Hanušovic. Domácí borci nedopustili výsledkové drama, jako v předchozím zápase, a pověstné „bůro“ ještě vyšperkovali dalšími dvěma góly! Dále tak drží první místo v tabulce okresní 3. třídy, navíc bez ztráty jediného bodu.

Průběh utkání

Domácí se usadili na útočné polovině hned od samého začátku utkání, což jim přineslo odměnu už ve druhé minutě, kdy otevřel skóre Adam Hovanec. Šumperští hráči udávali tempo hry a ve 20. minutě se prosadil Tomáš Holan. A když o dalších 10 minut později přidal další gól, hosté poznali, že tohle asi nebude úplně jejich utkání. Do kabin se tak šlo za stavu 3:0 pro domácí Šumperk.

Na začátku druhé půle si opět domácí dokázali vytvořit tlak na polovině soupeře, načež byla následně po faulu hostujícího obránce odpískána penalta. K té se postavil nečekaně Patrik Horký, ale v souboji dvou brankářů byl úspěšnější ten, který strážil svoji svatyni.

Mladíky šumperského béčka to ale v žádném případě nerozhodilo, protože pár minut na to přidal čtvrtý gól, povedenou ránou zpoza vápna, Filip Podhorný. Ten se trefil znovu o dalších 12 minut později, čímž dovršil pověstného „bůra“. Ani to ale nebylo od domácích vše! V rozmezí tří minut, mezi 77. a 79. minutou, přidal další dvě branky Ondřej Krahula a o tom, kdo zcela ovládl tento zápas, nebylo pochyb.

FK Šumperk „B“ – FK Hanušovice 7:0

Branky: 2. Hovanec, 20. a 30. Holan, 55. a 67. Podhorný, 77. a 79. Krahula. Diváci: 20. Poločas: 3:0.

Sestava FK Šumperk B: Horký – Krahula, Halama, Podhorný, Holan (K), Slezák, Šincl, Ondráček, Dostál, Hovanec, Štefek, Liďák, Barčík, Jiroš. Trenér: Jakub Bauer.

Sestava FK Hanušovice: Wolf – Kuba, Kučera (K), Fibich, Jílek, Šťastný, Janko, Vaněk, Janíček, Matýs, Varga, Verner, Třetina. Trenér: Zdeněk Panáček.

Tabulka 3. třídy okresu Šumperk – po 8. kole (zdroj: is.fotbal.cz)