Šumperští fotbalisté předvádí v letošní sezóně výborné výkony, ten sobotní se jim ale opravdu nepovedl. Po vyrovnaném prvním poločase přišla blamáž v tom druhém, ve kterém inkasovali 3 branky a prohráli 0:4.

FK Šumperk – SK Hranice 0:4 (0:1)

Branky: 29. a 85. (pen.) Rolinc, 73. Tilkeridis, 89. Vavřík. Rozhodčí: Mikulášek – Svoboda, Šimoník. ŽK: Jurásek, Linet – Tilkeridis. Diváci: 150.

Průběh utkání

Začátek zápasu byl celkem opatrný z obou stran, Šumperk dokázal držet se soupeřem notu. Ve 29. minutě ale domácí Martin Malacka fauloval na středu hřiště, následný centr ze standartní situace si našel pohotově Jakub Rolinc a poté, co se dostal do vápna, mířil přesně střelou do levé strany domácí svatyně. Pak už převzali otěže utkání právě hosté a nebýt vynikajícího brankáře Vojtěcha Pitrona, mohlo být hotovo už do poločasu.

Ve druhé půli už ale ani domácí gólman nezabránil dalším vstřeleným brankám soupeře. Ve dvaasedmdesáté minutě šel na plac šumperský Ondřej Musílek a jeho první dotek s míčem byl pro jeho tým tragický. Nedokázal totiž zpracovat tvrdou přihrávku od spoluhráče a přihrál do běhu Nikolasi Tilkeridisovi, jehož střela, otřená o tyč, skončila za zády Pitrona.

A chyby v obraně pokračovaly. Po několika sporných zákrocích v pokutovém území Šumperka, se v 85. minutě rozhodl sudí Mikulášek, po dalším takovém, odpískat penaltu. Jakub Rolinc vystihl záměr soupeřova brankáře, poslal míč na druhou stranu a navýšil tak svůj gólový příděl.

Hráči celku SK Hranice po vstřelení třetí branky.

Utkání se poté už spíše jen dohrávalo, přesto ale hosté stačili ještě navýšit skóre o jednu branku. O tu se v 89. minutě postaral Petr Vavřík, který zpoza vápna napřáhl k povedenému voleji a zakončil tak podobu tohoto zápasu.

Brankář týmu FK Šumperk Vojtěch Pitron, po inkasování čtvrté branky.

Trenér hostujícího celku Radek Fojtů byl s výsledkem utkání velmi spokojen, i když čekal daleko těžší utkání. Byl si ale moc dobře vědom pohody, ve které jeho svěřenci poslední dobou hrají a věřil, že i tento zápas zvládnou. Kouč Šumperka Zdeněk Opravil uznal, že hráči domácího týmu totálně odpadli po druhé inkasované brance a bude mít jistě do dalšího zápasu nad čím přemýšlet.

Šumperk odehraje také další utkání v domácím prostředí a to už příští neděli, kdy přivítá své krajany z Nových Sadů. Hranice v sobotu přivítají ve svém stánku fotbalisty Valašského Meziříčí.

Sestavy:

Šumperk: Pitron – Jurásek, Smrž, Purzitidis, Kováč – Linet, Lavrovič, Strnad – Raclavský (60. Tran), Žák, Malacka (72. Musílek). Trenér: Zdeněk Opravil.

Hranice: Tomečka – Bezděk, Cverna, Kundrát, Vavřík – Kuchař, Cagaš – Lasovský (88. Kolář), Rolinc, Rak (85. Marek) – Tilkeridis (88. Vítek). Trenér: Radek Fojtů.