Hokejisté Šumperka jsou ve velké formě, možná i proto se čekalo jednoznačné vítězství nad Havířovem, který je na tom přesně naopak. I když ve vyrovnaném utkání vše nasvědčovalo spíše tomu, že se dostane do prodloužení, nakonec rozhodla nedisciplinovanost AZetu a Draci mohli slavit.

Průběh utkání

Draci i v pondělním utkání ukázali, že jim poslední dobou vyhovují první třetiny. Do té totiž vlétli po hlavě a už ve čtvrté minutě byli odměněni vedoucí brankou. O tu se postaral Denis Kindl, který po přihrávce Drtila napřáhl od modré čáry a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hráč, který si připsal několik desítek startů v Extralize, má letos v Šumperku obrovskou formu a díky čtyřem gólům a pěti asistencím je druhým nejlepším hráčem Draků v kanadském bodování!

Druhá perioda už tak zcela nebyla v režii domácího Šumperka. Už ve 24. minutě se totiž hostům povedlo vyrovnat, když nejprve střelu Doktora vyrazil Vojtěch Mokry, ale následnou dorážku Dominika Paśe už zachytit nedokázal. I tak se ale Draci dokázali vzchopit a po pohledné kombinaci, v brejku tři na dva, se prosadil Tomáš Vildumetz. Ten mimochodem zažívá ještě lepší start do sezóny jako jeho kolega z první formace a se čtrnácti body je třetím nejproduktivnějším hráčem Chance Ligy.

V poslední části už ale byla vidět únava ze sobotního zápasu v Ústí a Draci těžce hledali způsob, jak se vymanit z tlaku soupeře. Nebýt vynikajícího výkonu brankáře Vojtěcha Mokryho, bůh ví, zda by fanoušci nebyli na stadionu ještě o pár minut déle. Hosty ale v polovině třetí třetiny srazila k zemi jejich vlastní nedisciplovanost, kterou dávali hráčům Šumperka alespoň na pár minut čas si oddechnout. Skóre z prvních čtyřiceti minut setrvalo až do poslední sekundy a utkání tak skončilo vítězstvím Draků o jednu branku – 2:1.

Branky a nahrávky: 4. D. Kindl (Drtil, Vildumetz), 29. Vildumetz (P. Kratochvíl, D. Kindl) – 24. Paś (J. Doktor, Hudeček). Diváci: 1076.

Nováček v dresu Šumperka

Premiéru si ve Škoda aréně odbyl teprve osmnáctiletý Josef Krejsa, který si letos připsal dokonce i necelých 9,5 minuty v Extralize, kdy v utkání Vítkovic proti Zlínu, pomohl jednou asistencí k výhře ostravského celku. V zápase proti Havířovu dostal Krejsa prostor ve druhé formaci, po boku Dávida Kohúta a Aleše Furcha. Odehrál 16 minut a 48 sekund, za které dokázal třikrát vystřelit a připsat si jeden obranný blok.

Josef Krejsa – č.25 po vstřelené brance jeho týmu. Autor: DEJFOTO.cz – David Peška

Sestavy:

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry (M. Holík) – Drtil (A), Pěnčík, Hrachovský, Březák, Dudycha, Řezáč, L. Rutar – P. Kratochvíl, D. Kindl (C), Vildumetz – J. Krejsa, Kohút, A. Furch – Bernovský, Šilhavý, Scheuter – J. Horký, Spratek, Antoníček.

AZ Heimstaden Havířov: Štipčák (Fučík) – F. Kočí, Rašner, M. Hlaváč, Chroboček, Lytvynov, Valenta, Korím – Severa, Pechanec, L. Bednář – Dostálek, Hudeček (A), J. Doktor – M. Hrubec, Paś, Š. Kratochvil – Stuchlík, Maruna (C), Mrva.