Fotbalisté Šumperka v tomto měsíci, především na domácím hřišti, jakoby zachytili druhý dech! Budoucí soupeři už zřejmě nebudou při zápasové cestě do Šumperka poslouchat motivační písně, ale spíše hit Pepy Melena, „ né pětku né “.

Přerov, stejně jako před dvěma týdny Slavičín, přijel na trávník Šumperka jako favorit utkání. Už v jednadvacáté minutě ale hostující Kvapil kapituloval poprvé, po parádním obstřelu domácího Erika Kotzmanna. O 9 minut později navíc vyrobil obrovskou chybu přerovský Vít Koplík, čehož s chladnou hlavou využil Miloš Šidlík – 2:0.

Hosté ale už za dvě minuty od druhé inkasované branky dokázali snížit. Chybu v domácí rozehrávce využil pohotovou dorážkou zpoza vápna Tadeáš Koryčan. Ještě do poločasové pauzy si ale Šumperk dokázal vzít dvoubrankové vedení zpět. Vít Koplík zahrál ve vápně rukou, načež domácí kapitán Petr Linet proměnil pokutový kop!

V 52. minutě sudí Petrlík odpískal penaltu pro hostující celek, kterou s klidem využil Lukáš Kaďorek. Tímto ale penaltový zápas ani zdaleka nekončil. O 8 minut později se dalšího faulu dopistili přerovští a druhou příležitost proměnil Petr Linet, nyní o poznání s větším přehledem, než tu první. 9 minut před koncem řádné hrací doby ještě dovršil pomyslné bůro domácí Patrik Strnad, jenž si parádně naskočil na centr spoluhráče a přerovskou síť rozvlnil popáté!

Šumperk – Přerov 5:2 (3:1)

Branky: 21. Kotzmann, 30. Šidlík, 41.(p) a 60.(p) Linet, 82. Strnad – 32. Koryčan, 52. Kaďorek (p). Rozhodčí: Petrlík – Pfeifer, Havlín. ŽK: Jurásek, Kováč, Kotzmann, Kreizl – Kratochvíl, Kaďorek, Mirvald, Jaich. Diváci: 160.

Šumperk: Kreizl – Pavelka (82. Demeter), Šidlík, Ostrovka (84. Tran Chi), Smrž, Kotzmann (66. Cikryt), Linet (K), Jurásek, Strnad, Kováč (86. Nízký), Lavrovič (56. Malacka).