6. kolo éčkové divize přineslo velké překvapení na půdě, do té doby, pouze jednobodového Šumperka. Celek, který v prvních třech zápasech ligy nedokázal vstřelit gól, favorizovanému Slavičínu jich nasázel dokonce 5!

Začátek zápasu se odehrával ale podle představ hostujícího celku ze Slavičína. Ve 22. minutě se po centru Pavla Škubníka a následné hlavičce jednoho z hostů prosadil pohotovou dorážkou z malého vápna Jakub Žůrek.

Závěr první půle ale naznačil, jakým směrem se bude ubírat ta druhá. Ve 42. minutě se s velkým štěstím prosadil domácí Miloš Šidlík. V nastavení dokonce Šumperk otočil vývoj utkání, když se divákům ukázal Yevhen Ostrovka podařenou individuální akcí a ještě krásnější střelou zpoza vápna.

Tímto povedeným gólem ale Ostrovkova šou neskočila! Chvíli po příchodu hráčů z kabin se prosadil podruhé a diváci se na stadionu mohli dohadovat, která z jeho tref byla povedenější. Hosté měli šanci na zvrácení nepříznivého stavu v podobě pokutového kopu. Této příležitosti ale nevyužili, navíc o 7 minut později přišli vinou červené karty o Ondřeje Školníka.

Už pár minut po vyloučení hostujícího hráče Šumperk využil situace. Třetí branku na své osobní konto přidal Ostrovka, nutno ale podotknout, že tentokrát měl díky vynikající přihrávce spoluhráče o dost snadnější situaci. Hosté už v deseti ztráceli síly, což stihl zpozorovat v poločase střídající Vojtěch Cikryt a perfektní samostatnou akcí završil stav utkání na 5:1!

Šumperk – Slavičín 5:1 (2:1)

Branky: 42. Šidlík, 45., 46. a 73. Ostrovka, 82. Cikryt – 22. Žůrek. Rozhodčí: Zapletal – Novák, Svoboda. ŽK: Liďák, Lavrovič, Vičar, Kováč – Kocián, Horáček, Škubník. ČK: Školník. Diváci: 215.

Šumperk: Vičar -Liďák (46. Cikryt), Kotzmann (83. Nízký), Šidlík (71. Dong Tran Chi), Ostrovka (83. Sitta), Smrž, Linet (K), Jurásek, Strnad, Kováč, Lavrovič.