Podstatná část hokejistů tuto část roku nesnáší: červnové přípravy v posilovně, na atletických drahách i všude jinde mimo ledovou plochu. Šumperským borcům už se ale letní dřina pomalu zkracuje, v pondělí 24. června odstartovali její předposlední týden. Nutno však podotknout, že nové i dobře známé tváře Draků jsou zatím s tréninky nového kouče Martina Janečka spokojeni.

Hráčům se dle informací oficiálního webu Draků Šumperk zamlouvají moderní metody, které lodivod Janeček praktikuje. „Martin Janeček je zastáncem moderních trendů v hokeji. A stejně přistupuje i k samotné kondiční přípravě. Sám si pořídil licenci na letní přípravu uznávaného trenéra Aleše Pařeza, který má na starost nejen tým libereckých Bílých Tygrů, ale soukromě trénuje také hráče NHL, namátkou například Jakuba Vránu nebo Michala Kempného,“ vysvětluje článek na stránkách klubu.

Martin Janeček v letní přípravě sází především na rozvoj dynamiky a síly, přičemž do programu hráčů zahrnul i tolik potřebnou regeneraci. Jeho cílem je hráče nepřetížit a vytvořit takový tréninkový plán, který je bude bavit a zároveň motivovat k další práci.

Jakub Müller, odchovanec Mladých Draků, si přišel trenérovi říct o druhou šanci. Uspěje?#dracivsrdci

Zveřejnil(a) Draci Šumperk dne Sobota 22. června 2019

Nadějný kouč tak v Šumperku nastolil značné změny, jeho předchůdce, slovenský matador Jozef Zavadil, sázel na tradičnější tréninkový styl. „Moderní tréninkové metody nejsou postaveny na galejích, ale na naslouchání potřeb těla a rozumných dávkách. Hráče by takový trénink měl bavit a měl by být schopen jít do něj na 100 %, jelikož se nemusí podvědomě šetřit na další a další výběhy, výjezdy na kole a nekonečné opakování,“ doplňuje ještě web Draků.

Kádr Draků mezi sebou tento týden přivítal jednu novou tvář. Návrat ohlásil šumperský odchovanec Jakub Müller, jenž po loňském přerušení spolupráce s místním klubem dostal druhou šanci.

Na led by Šumperští měli poprvé vyjet před koncem července. První přípravné utkání je pak čeká ve středu 7. srpna, kdy rozehrají turnaj v Porubě.

Foto: Věra Václavková (dracisumperk.cz)