Fotbalový ročník 2018/2019 je minulostí. Hráči vyšších i nižších soutěží nejen ze Šumperska nyní nabírají síly na dovolených a zanedlouho se vrátí zpátky k tréninku, aby byli připraveni na novou sezonu. Ještě, než upřeme pozornost k dalším měsícům na trávnících, připravili jsme pro vás kompletní přehled konečných tabulek uplynulého fotbalového období. Od divize až po III. třídu. Komu se dařilo a kdo by na předchozí měsíce nejraději zapomněl?

DIVIZE E

Zatímco o rok dříve šumperští fotbalisté bojovali v divizi dokonce o první místo, tentokrát se prakticky celý ročník pohybovali v nejnižších patrech. Sestup jim nehrozil, ale konečná 14. příčka rozhodně není potěšením. Trenér mužstva Bohdan Hecl i proto složil funkci a předal žezlo nástupci Zdeňku Opravilovi. Pomůže to Šumperku k lepším výsledkům?

KRAJSKÝ PŘEBOR

Všimli jste si? Celky ze šumperského okresu (Mohelnice, Zábřeh, Velké Losiny) se poskládaly v tabulce krajského přeboru hned za sebou. Není to náhoda. Všechny tři kádry měly velkou kvalitu a většina jejich vzájemných zápasů byla velmi vyrovnaná. Ani jeden z tria není z postavení po sezoně zklamaný, přestože Velké Losiny od sebe očekávaly malinko víc. Sulko skončilo na pěkné sedmé příčce i přesto, že velkou část ročníku sehrálo mimo vlastní hřiště.

I. A třída (skupina A)

Fotbalisté Rapotína po sestupu z krajského přeboru zpackali podzimní část ročníku v I. A třídě. O to lepší výkony však předvedli na jaře. Postupně se vyškrábali do první poloviny tabulky, předváděli pěkný útočný fotbal a v posledním kole jako první od podzimu srazili suverénní Bohuňovice. Zklamaný není ani nedaleký Bohdíkov (6. místo), což nejde tvrdit o Leštině. Ta za 26 duelů posbírala pouhé 4 body a sestupuje.

I. B třída (skupina C)

I. B třída nabídla parádní sousedskou (geograficky i tabulkově) přetahovanou mezi Lesnicí a Postřelmovem o první příčku, nakonec se z posunu o soutěž výš radoval klub s kozlem ve znaku. Úctyhodně premiérový ročník v soutěži zvládla Ruda nad Moravou (10. místo), do I. B třídy postoupila teprve před rokem. Obrovské zklamání prožívá Dubicko, které loni spadlo z krajského přeboru a letos jej stejný osud potkal i o dvě úrovně níže.

OKRESNÍ PŘEBOR

Okresní přebor na Šumpersku měl od začátku jen dva hlavní adepty na celkové vítězství: Loučnou nad Desnou a Vikýřovice. Až předposlední kolo rozhodlo o titulu Spartaku, který si velkolepé mistrovské oslavy užil na domácím hřišti po vítězství nad Moravičany. Vikýřovičtí zůstali o jediný bod zpátky. Sezonu trápení za sebou má Brníčko, nejednou schytalo od soupeřů nálož v podobě dvouciferného výsledku.

III. třída (skupina A)

Poznámka: v tabulce ještě nejsou započítány některé výsledky posledního kola

Ve III. třídě došlo k podobné situaci jako v okresním přeboru: první Loštice a Libina držely dostatečný náskok na ostatní mančafty, a tak jen záleželo, kdo lépe zvládne závěrečné drama. Byly to Loštice. Soutěž mimochodem nabídla několik velmi emotivních partií, namátkově třeba jarní klání Písařova s Bludovem.

Zdroj tabulek: is.fotbal.cz, foto: LifeTV.cz