Pátý zápas a páté vítězství. Američtí fotbalisté Šumperk Dietos nadále suverénně postupují třetí ligou, dominanci potvrdili v parném sobotním odpoledni proti Trutnovu. Východočechy na domácí půdě semleli 56:0, rozhodnuto bylo prakticky již po první čtvrtině. Příště Dietos pojedou bojovat na jih Moravy do Zlína, který zároveň bude jejich finálovým soupeřem v boji o pohár. Teď jen záleží, zda nejdůležitější bitvu sezony sehrají doma, nebo venku.

„Chtěli jsme do utkání vletět a rozhodnout ho hned na začátku, což se povedlo, hotovo bylo asi za pět minut. Pak obě strany utkání už jen z povinnosti dohrávaly, myslím, že to nebavilo ani soupeře,“ hodnotil pro LifeTV jednoznačnou partii proti Rangers šumperský trenér Jan Kolařík. „Nám i Trutnovu dělalo problém parné počasí, ale když vyhráváte, tak máte samozřejmě více sil.“

Nejvíce Dietos dominovali v zahajovací čtvrtině, kterou opanovali 28:0. Ve zbytku hrací doby zpomalili a pošetřili síly, přesto postupně přidávali bod za bodem. Nakonec se skóre zastavilo na hodnotě 56:0, hosté odjížděli zpátky domů s výpraskem. Po výhře 58:0 nad Libercem zapsali Šumperští druhou nejvyšší výhru ročníku 2019.

„Sezonu si zatím užíváme, ale to hlavní, tedy finále, nás teprve čeká,“ věděl dobře Kolařík. „Jak se sezona blíží ke svému vrcholu, tak nervičky trošku stoupají. Za dva týdny musíme Zlín porazit, chceme hrát finále doma a pozvat na americký fotbal v Šumperku co nejvíc lidí,“ přál si.

Poslední duel základní části svedou Šumperk Dietos v neděli 30. června od 14 hodin na trávníku Zlín Golems. Zůstanou i poté neporaženi?

DIETOS – TRUTNOV RANGERS 56:0 (28:0, 7:0, 14:0, 7:0)

Body: 7:0 (Havlíček), 14:0 (Havlíček), 21:0 (Šupola), 28:0 (Kuruc), 35:0 (Kuruc), 42:0 (Kupka), 49:0 (Kupka), 56:0 (Vrážel). Rozhodčí: Gazdík, Tuinenburg, Piskačová, Šlesingerová. Diváci: 120.

Foto: LifeTV.cz, video: Vladimír Minář mladší