Dosavadní předseda florbalového klubu Asper Šumperk Matyáš Zapletal po květnové valné hromadě ve funkci skončil, společně s ním i další členové výkonného výboru organizace. Asper si vzápětí zvolil Zapletalova nástupce, žezlo převzal dlouholetý hráč Šumperka a v posledních letech i kouč mládeže Petr Matěj (na snímku). Ten původně plánoval výkonný výbor úplně opustit, nakonec se však rozhodl pokračovat. Šéftrenérem zůstává Ondřej Mrázek.

„Byť jsem s tím (s členstvím ve výkonném výboru) chtěl letos podobně jako někteří kolegové praštit, tak realita je taková, že jsem předseda,“ komentoval svůj nástup do nové funkce Petr Matěj v rozhovoru na klubovém webu. „Na valné hromadě jsem představil koncepci toho, jak by výkonný výbor mohl dle mých představ fungovat a zároveň jsem si do struktury dosadil konkrétní kolegy, se kterými bych chtěl pracovat.“

Podle Matěje výkonný výbor v předchozí letech fungoval tak, že všichni řešili vše a nebylo pevně stanoveno, kdo je za kterou oblast fungování klubu zodpovědný. „Proto nyní máme ve výkonném výboru jasně rozdělené role,“ dodal předseda. Kromě něj funkce dostali Jan Dohnal (hospodář oddílu), Marcela Švábová, Jiří Šváb a Petr Žák.

Na našem webu přinášíme první část rozhovoru s novým předsedou našeho klubu Petrem Matějem 🙂

Zveřejnil(a) FbC Asper Šumperk dne Neděle 16. června 2019

Matěj za dobu krátkého působení ve funkci stihl vyřešit několik záležitostí. Kromě návrhu tréninkového rozpisu absolvoval i schůzku se starostou města Šumperka Tomášem Spurným, jemuž představil rozpočet klubu a plány práce s mládeží. „V neposlední řadě máme na stole návrh nájemní smlouvy prostorů u radnice, kde by od září mohla začít fungovat naše klubovna,“ prozradil. „Počítám s tím, že ze začátku bude sloužit především jako kancelář pro trenéra Ondru Mrázka, aby mohl zejména během dopoledních hodin pracovat odjinud, než z obývacího pokoje svého bytu.“

„Chtěl bych moc poděkovat kolegům, kteří v květnu výkonný výbor opustili. Za dobu jejich fungování se klub výrazně posunul kupředu, o čemž svědčí jak rostoucí členská základna, tak i stále se lepšící výsledky zejména našich nejmladších členů,“ vzkázal Petr Matěj.

Foto: asper.cz