Výkonný výbor Českého hokeje ve čtvrtek 13. června po několika úpravách schválil konečnou podobu 2. hokejové ligy pro následující ročník 2019/2020. Změny formátu třetí nejvyšší soutěže se dotknou také šumperských hokejistů. Fanoušci Draků však smutnit nemusí, jejich miláčky v základní části čeká jeden atraktivní duel za druhým.

Šumperk byl totiž zařazen do východní skupiny, kde tentokrát narazí i na soky, které v minulých měsících tak často nepotkával. V devítičlenné skupině je vyzvou Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Moravské Budějovice, Opava, Hodonín, Kopřivnice, Nový Jičín a Valašské Meziříčí. Kdo sledoval minulý ročník, dobře ví, že řada uvedených mančaftů patří mezi druholigovou smetánku nejen na Moravě, ale v celé České republice. Přihlášku do soutěže nakonec nepodaly Orlová a Český Těšín, i proto svaz musel rozdělení skupin podrobit dalším úpravám.

Ve zbývajících dvou skupinách (Střed a Západ) bude hrát taktéž 9 týmů, mimo jiné se v rámci speciálního projektu do 2. ligy zapojí čínští hokejisté China Golden Dragon, ti dostali zázemí na zimním stadionu v Berouně.

Draci sehrají v základní části 40 duelů, na každého soupeře narazí pětkrát. Oproti loňsku také odpadávají meziskupinové souboje, v rámci kterých se jednou za čas utkaly i celky z opačných koutů republiky. Do play-off postoupí z každé skupiny šest výběrů, přičemž první dva automaticky do semifinále, mančafty na třetím až šestém místě si to rozdají ve čtvrtfinálových partiích. Vítězové play-off v jednotlivých skupinách půjdou do kvalifikace o Chance ligu. Ze druhé hokejové ligy se tentokrát nesestupuje.

Druholigový ročník 2019/2020 odstartuje ve středu 11. září, konkrétní rozlosování zatím není známo.

Rozdělení skupin 2. hokejové ligy 2019/2020

Západ:HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Střed:HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon (ZS Beroun), HC Kobra Praha, NED Hockey Nymburk, SC Kolín.

Východ: DRACI ŠUMPERK, BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí.

Ilustrační foto: LifeTV.cz