Šumperští fotbalisté mají po nedělním 27. kole divize E takřka jistotu, že v letošní sezoně skončí na 14. místě. Dva zápasy před letní pauzou nemohou nic ztratit ani získat, částečně i vinou jednoznačné prohry 0:3 na pažitu vedoucího Slavičína. O dělbě bodů rozhodla trefa domácího Ondřeje Školníka ze 30. minuty.

„Slavičín je protivník, který není na prvním místě náhodou, jeho hráči si přesně dokáží počkat na chybu soupeře a my jsme bohužel dnes těch chyb udělali až moc,“ řekl ve vyjádření pro Šumperský deník trenér mužstva Bohdan Hecl. „Možná to souvisí i s tím, že nám teď chybí někteří hráči, prostě tentokrát to nebyl z naší strany povedený výkon, ale zase jsme domácím ten výsledek nedali úplně zadarmo.“

Příště doma: Šumperk – Bohumín (9. června, 17:30)

Slavičín si nesl na přestávku do kabiny hubený náskok 1:0, ten v 65. minutě svým druhým zásahem odpoledne rozšířil střelec Školník. Na konečných 3:0 v nastaveném čase upravil Vojtěch Kalus.

Šumperští nevstřelili podruhé v řadě ani gól, jejich úkol v závěru soutěže je tím pádem jasný: zlomit střeleckou mizérii. V neděli 9. června od 17:30 hodin svedou poslední domácí bitvu ročníku, vyzvou Bohumín. Fotbalovou sezonu 2018/2019 uzavřou 15. června v Heřmanicích.

Zápis o utkání najdete zde.

FC TVD Slavičín – FK Šumperk 3:0 (1:0)

Branky: 30. a 65. Školník, 93. Kalus. Rozhodčí: Vrťo – Ham, Šimeček. ŽK: Kořenek, Školník – Kreizl, Navrátil, Rozsíval, Olejník. Diváci: 210.

Šumperk: Kreizl – Navrátil, Podhorný, Rozsíval (83. Dostál), Nimrichtr, Jurásek (76. Ševčík), Bernard, Olejník, Zdeněk Horák, Lukáš Horák (76. Tran Chi), Zrník. Trenér: Bohdan Hecl.

Ilustrační foto: LifeTV.cz