Dlouhé týdny čekali příznivci šumperského hokeje na odtajnění jmen, která před sezonou 2019/2020 opustí kádr Draků Šumperk a která naopak přibudou. Dnes se dočkali odpovědi. Vedení klubu na oficiálních stránkách zveřejnilo seznam borců, jež počínaje 3. červnem naskočili do letní přípravy a budou usilovat o místo v sestavě pro následující druholigový ročník. Kdo je mezi nimi?

Začněme odchody. Další zápasy v modrožlutém dresu už nepřidají zkušení útočníci Karel Plášek a Jakub Čuřík, angažmá už hledají jinde také ruští bojovníci Dmitrij Vorobjev a Nikolaj Tolokonnikov, malý otazník visí nad Vladimirem Antonovem. „Jeho příchod bych určitě rád zrealizoval, s hráčem jsem v kontaktu. Vladimir se připravuje individuálně, to jsme si tak nějak nastavili a tohoto hráče bych v Šumperku rád přivítal v červenci před nástupem na led,“ řek pro klubový web trenér mužstva Martin Janeček. Po krátkodobé výpomoci u Draků nepokračuje ani brankář Patrik Polívka.

Díry po zmizelých tvářích však zalepí nově příchozí, přičemž některé z nich severomoravské publikum dobře zná. Tak například do útočných řad se vrací Jan Milfait (doposud Havlíčkův Brod) a Michal Vymazal (doposud Poruba). O šanci zabojují také forvardi Tadeáš Jaroš a Daniel Spratek (doposud oba Opava).

#Draci začali letní přípravu… více informací přineseme odpoledne na klubovém webu.

Zveřejnil(a) Draci Šumperk dne Pondělí 3. června 2019

Do obrany prozatím přibyli Daniel Kabelka (doposud Moravské Budějovice) a Michal Žák (doposud Nový Jičín). Ke změně podle očekávání došlo i v brankovišti, Ondřeje Halodu mezi třemi tyčemi doplní talentovaný mladík Michal Wanecki, jenž naposledy reprezentoval opavské barvy.

„Musím říct, že jsem maximálně spokojený, že se tým, až na dvě výjimky, které ještě máme v hledáčku, sešel v plném počtu hráčů, které jsem si pro začátek přípravy vybral. Co se klubu týče, tak pan Velčovský jasně nastínil všechna pravidla a vize, se kterými vstupujeme do nové sezóny. Toto já vidím jednoznačně pozitivně,“ uvedl kouč Janeček po prvním společném tréninku, jenž proběhl v pondělí dopoledne v areálu šumperského Tyršova stadionu.

Kompletní seznam hráčů pro letní přípravu:

Brankáři: Ondřej Haloda, Michal Wanecki, Dalibor Venouš.

Obránci: Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Tomáš Drtil, Marek Haloda, Daniel Kabelka, Michal Žák.

Útočníci: Daniel Vachutka, Michal Vymazal, Dominik Pokorný, Daniel Hroch, Jan Milfait, Milan Ostřanský, Tadeáš Jaroš, Daniel Spratek, Denis Blecha, Martin Urban, Libor Šíp.

Foto: dracisumperk.cz