Za výkony ze závěru podzimní části sezony by si nejspíš nafackovali. V posledních třech utkáních před zimní pauzou nedali ani gól, jejich špatná forma se projevila i do průběžného postavení v tabulce. Druhou polovinu ročníku v I. A třídě však fotbalisté Jiskry Rapotín zvládají skvěle. Aktuálně drží pětizápasovou sérií vítězství a jsou ve vodách, v nichž by se měli pravidelně pohybovat: mezi nejlepší šestkou soutěže. Doženou i pátý Bohdíkov?

Dnes je to přesně měsíc od chvíle, kdy Rapotín naskočil na vlnu výher, stále z ní neseskočil. Jiskra postupně skolila Haňovice (4:2), Bělkovice-Lašťany (1:0), Náměšť na Hané (3:2), Maletín (3:1) a Troubelice. Těm o uplynulém víkendu nasázela po třech gólech, sama žádný nedostala a potvrdila, v jaké pohodě se nachází.

Ne, na boj o postup do krajského přeboru už to ani zdaleka nebude. Zbývají odehrát poslední tři kola a první Bohuňovice užívají na špici žebříčku luxusní třináctibodový náskok. Mimochodem právě proti lídrovi I. A třídy Rapotínští svedou závěrečné klání. Svěřenci trenéra Otty Jáněho mohou zaútočit aspoň na pátou pozici, kterou nyní střeží s jednobodovým náskokem Bohdíkov.

Aktuální tabulka I. A třídy (zdroj: is.fotbal.cz)

Pokud Jiskra Rapotín poskočí do pětky nejlepších, pak prakticky splní základní cíl letošní sezony. I přesto, že řadu duelů mužstvo nezvládlo podle představ. „Podzim nám bodově skoro vůbec nevyšel. Naším cílem je zachránit soutěž a stabilizovat kádr pro příští sezonu. Teprve pak se třeba pokusíme o návrat do krajského přeboru,“ řekl v březnu pro LifeTV sekretář rapotínského klubu Milan Stratil. Nebýt nevyrovnaných výkonů, možná dnes tahle parta stíhá suverénní trio Bohuňovice, Konice, Chválkovice.

Rapotín ještě sehraje souboje proti Hlubočkám (1. června), Pasece (8. června) a Bohuňovicím (15. června). Udrží neporazitelnost až do konce ročníku?

Foto: LifeTV.cz