Oba předchozí zápasy na venkovním hřišti ovládli, ale doma se ne a ne chytit. Šumperští fotbalisté v květnu na vlastním pažitu ani jednou nezvítězili, přestože jim los nabídl příhodné soupeře. K nedělnímu 26. kolu divize E pod vrcholky Jeseníků přijel nedaleký Přerov, který je zároveň tabulkovým sousedem Šumperka, patří mu předposlední příčka. Tým ve žlutých dresech však roli papírového favorita neustál, s Viktorií sehrál až překvapivě vyrovnané utkání a před skromnou návštěvou pouze remizoval 0:0. „S takovým přístupem, v jakém jsme hráli v prvním poločase, bychom si výhru ani nezasloužili,“ uznal trenér Bohdan Hecl.

Ten pochopitelně s výkonem svého mužstva spokojený nebyl. Zatímco o týden dříve Severomoravané slavili cennou výhru 3:0 na trávníku silného Havířova, doma proti Přerovu neoslnili. Kdo dal v neděli odpoledne přednost návštěvě fotbalu před bitvou českých hokejistů o bronz na mistrovství světa v očekávání, že uvidí na Tyršově stadionu gólovou nadílku, odcházel domů zklamaný.

„Přerov je určitě protivník, kterého bychom měli doma zdolat,“ věděl kouče Šumperka Bohdan Hecl. „Ve druhém poločase došlo z naší strany ke zlepšení, měli jsme i gólové příležitosti, ale tato sezona je pro nás zakletá, nedáváme neuvěřitelné věci. Potvrdilo se, že jak trénuješ, tak i hraješ. Už v týdnu jsem viděl, že pracovitost a motivace některých kluků ochabuje, tohle si mužstvo přenese do utkání.“

Navíc nechybělo mnoho a Šumperští mohli z vyrovnané partie odcházet s prázdnou. Pět minut před koncem hrací doby totiž hosté spálili tutovku před polovinou prázdné brány. Takto brali jeden bod, jehož zisk se ale za úspěch považovat nedá.

„Přerov přijel a hrál tak, že si stoupl před šestnáctku a nepotřeboval ani velký výdej energie, protože jsme hráli ustrašeně. Potřebuji lepší výkon od zkušených hráčů, jakými jsou třeba Lukáš Horák a Filip Rozsíval, ti jsou zodpovědní za herní nadstavbu. Mužstvu aktuálně chybí lídr, který vycítí, že se mužstvu nedaří a všechny zpucuje, aby začali jezdit po zadku. Někteří kluci dnes vypadali, že jim to bylo jedno,“ dodal Bohdan Hecl.

Šumperku zbývají do konce sezony odehrát tři utkání, tento týden vyrazí bojovat do Slavičína. Poslední domácí vystoupení absolvuje v neděli 9. června s Bohumínem. Heclova skvadra má ještě stále teoretickou šanci poskočit na 13. místo před olomouckou Holici.

Zápis o utkání najdete zde.

FK ŠUMPERK – 1. FC VIKTORIE PŘEROV 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Polák – Mankovecký, Folvarčný. ŽK: Rozsíval, Olejník – Bubeník, Šlajs, Hrabal. Diváci: 100.

Šumperk: Kreizl – Neuer, Ševčík (27. Dostál), Navrátil (76. Malínek), Podhorný, Rozsíval, Nimrichtr, Bernard, Olejník, Horák, Zrník. Trenér: Bohdan Hecl.

Foto: LifeTV.cz, video: Vladimír Minář mladší