Po dubnové výhře nad Opavou se šumperští fotbalisté vytáhli proti dalšímu silnému sokovi. V nedělním 25. kole divize E zvítězili jednoznačně 3:0 na hřišti Havířova, kterému sice patří až desáté místo tabulky, soupisku má však nabitou řadou kvalitních jmen. Rozhodující branka padla už v 5. minutě hrací doby, na svědomí ji měl šumperský Miroslav Podhorný. Soudě dle jarních výsledků týmu z podhůří Jeseníků sedí, když svá utkání startuje v dopoledním čase.

Výhry nad Opavou a Havířovem totiž mají dva společné jmenovatele: obě utkání začínala v 10:15 hodin a v obou Šumperk neobdržel ani jeden gól. Z okolí kádru tak zaznívají hlasy, že by mužstvo mělo dopoledne hrávat častěji. Jestli k tomu v příštím ročníku vskutku dojde, zůstává otázkou, vedení klubu ale variantu dřívějších začátků zváží.

„Bavili jsme se o tom už po zápase s Opavou, tehdy přišlo na dopolední duel stejně diváků jako na průměrný odpolední,“ prozradil šumperský trenér Bohdan Hecl. „Do budoucna o tom hodně přemýšlíme, protože nám nevadí hrát dříve, kluci jsou zvyklí ráno pracovat. Několik let chodíme v sobotu ráno trénovat, takže by pro nás nešlo o nic převratného.“

Havířovské borce už po pár okamžicích od úvodního výkopu načal Miroslav Podhorný, který rozvlnil síť ještě dříve, než si někteří z tří set diváků stihli najít své místo na tribuně. Podhorného trefa však byla na delší dobu posledním gólovým počinem, znovu se skóre měnilo až v závěru utkání.

Příště: Šumperk – Přerov (26. května, 17:00 – možná změna času)

Urputnou přetahovanou o každý metr trávníku na šumperskou stranu definitivně překlopil až v 73. minutě Filip Navrátil. A když o pár okamžiků později mířil přesně také zkušený Filip Rozsíval, bylo to už 3:0. Severomoravané drama nepřipustili, třígólový náskok pohlídali a v tabulce se přiblížili třinácté Holici na rozdíl čtyř bodů.

„Musím říci, že soupeř nehrál tak dobře, jak jsem před utkáním očekával, znám Havířov v úplně jiné kvalitě,“ nezastíral kouč Hecl. „První poločas se odehrál mezi šestnáctkama, ale je pozitivní, že jsme soupeře vůbec nepustili k žádné jasné příležitosti. Od 50. do 70. minuty nás soupeř opticky zmáčkl a zdálo se, že klukům dochází síly, ale pak jsme dokázali hru narovnat a přidat další dva góly. Výsledek 3:0 na venkovním hřišti je skvělý, mám radost. Navíc v situaci, kdy je hodně hráčů na marodce, dobrý výkon předvedli dorostenci Navrátil a Šumbera.“

Do konce letošní moravskoslezské divize E zbývají odehrát čtyři kola. Šumperští v neděli 26. května od 17 hodin vyzvou na domácí půdě tabulkového souseda z Přerova, rozhodně bude na co koukat. Půjde o předposlední partii Šumperka ve vlastním prostředí. Jak zmínil Bohdan Hecl, není vyloučeno, že start střetnutí bude vzhledem k časové kolizi s mistrovstvím světa v hokeji přesunut na dopoledne.

Zápis o utkání najdete zde.

MFK Havířov – FK Šumperk 0:3 (0:1)

Branky: 5. Podhorný, 73. Navrátil, 77. Rozsíval. Rozhodčí: Trigas – Bureš, Bebenek. ŽK: Förster, Klejnot, Skoupý, Bajzath, Dawid – Neuer, Bernard. Diváci: 300.

Šumperk: Kreizl – Neuer, Šumbera (80. Ševčík), Navrátil (77. Malínek), Podhorný, Rozsíval, Nimrichtr, Bernard (85. Dostál), Olejní, Horák, Zrník. Trenér: Bohdan Hecl.

Ilustrační foto: LifeTV.cz