Jak jsme vás informovali nedávno, šumperský odchovanec a zkušený obránce Martin Novotný přestoupil z Přerova k rivalovi do Prostějova. Od soboty 18. května je však jasné, že s ním v sestavě nebude nastupovat další rodilý Šumperák Ondřej Mikliš. Třiadvacetiletý hokejista totiž u Jestřábů končí, na kontraktu se dohodl ve Znojmě, které hraje mezinárodní soutěž EBEL. Na oficiálních webových stránkách jihomoravský klub jeho příchod oznámil společně se zmínkou o angažování brankáře Dominika Groha.

Poslední dobou je kolem odchovanců šumperského hokeje pořádně rušno. Není to tak dlouho, co smlouvu v Pardubicích upekl Denis Kindl, blízko prodloužení angažmá v Prostějově je podle všeho Lukáš Žálčík. S Jestřáby už si navíc plácl Martin Novotný. Mladý zadák Ondřej Mikliš je tak dalším rodákem z podhůří Jeseníků, který má pro následující ročník jistotu práce. Do Znojma míří po dvouletém angažmá na Hané, naposledy zapsal 15 kanadských bodů za 5 branek a 10 nahrávek, čímž stanovil své osobní maximum v mužské kategorii.

„Ondra je mladý kluk, u kterého doufáme, že se ve Znojmě bude chtít ukázat a prosadit. Máme na něj jen dobré reference a sázíme na to, že nebude spokojený s tím, že hraje první ligu v Česku za podle mě neodpovídající ohodnocení. Věříme, že se bude chtít poprat o svou šanci a ukázat se na mezinárodní scéně,“ komentoval na webu Orlů Miklišův příchod trenér a sportovní manažer mužstva Miroslav Fryčer.

Statistiky Ondřeje Mikliše z posledních sezon (zdroj: eliteprospects.com)

Ondřej Mikliš mezi dospěláky zatím startoval za Spartu Praha, Stadion Litoměřice, Benátky nad Jizerou a za zmíněný Prostějov. V dresu Litoměřic se navíc ukázal na šumperském zimním stadionu jako soupeř Draků. Ve statistikách talentovanému obránci vyčnívají starty za mládežnickou reprezentaci do 16, 18 i 20 let. Na mistrovství světa osmnáctiletých v roce 2014 si dokonce pověsil na krk stříbrnou medaili.

„Už kolem Vánoc jsme se s agentem bavili o tom, co se mnou bude po sezoně, bylo několik variant, kam bych mohl jít. Nakonec jsem se rozhodl pro Znojmo, lákalo mě zkusit něco nového. Určitě bych chtěl, aby mě nadcházející sezóna zase herně posunula a získal jsem zkušenosti i z jiné soutěže. Bude to pro mě změna, všichni říkají, jak je to úplně něco jiného, tak jsem zvědavý,“ hodnotil pro LifeTV svůj přestup Ondřej Mikliš.

Ondřej Mikliš na videu (zdroj: LHK Jestřábi fans)

Za Šumperk v mužích Ondřej Mikliš nikdy nenaskočil, modrožlutý trikot si přes hlavu naposledy přetáhl jako mládežník v letech 2009/2010, později zamířil rozvíjet talent do pražské Sparty. Jak se mu teď povede ve Znojmě?

Úvodní foto: hclitomerice.cz