Většinou absolvuje triatlonová klání, ale tentokrát si střihl závod se dvěma disciplínami. Elitní vytrvalec ze Zábřehu David Jílek v sobotu 11. května obsadil celkovou sedmou příčku na duatlonu Krušnoman, který startoval ve Sportareálu Klíny v Krušných Horách. Ve své kategorii (muži 30-34 let) však zvítězil. A nebylo to jediné prvenství, na nejvyšší příčku dosáhl jeho tým TITAN sport club Zlín.

Jílek nejprve běžel, stejně jako ostatní závodníci, 5 kilometrů a následně si dal 82 kilometrů dlouhou trasu na kole. Z něj pak seskočil a absolvoval dalších 15 kilometrů běhu. Do cíle dorazil v čase 4 hodiny, 4 minuty a 49 vteřin, s tříminutovým náskokem před osmým Zbyňkem Kudrnou.

Pořadí v první desítce duatlonu Krušnoman (zdroj: czechtriseries.cz)

„Počasí vyšlo parádně, celou dobu poprchávalo a občas přišla mlha, na chvíli i sluníčko a trošku větru,“ pochvaloval si David Jílek podmínky Krušnomanu. „V závěru závodu mě při běhu příšerně brněla chodidla, takže jsem v rámci možností obsadil sedmé místo.“

Už 25. května se výborný běžec, cyklista i plavec představí ve Španělsku na triatlonu Ironman Lanzarote 2019. „Bude to závod v teplých podmínkách, takže se moc těším,“ dodal ještě Jílek. David Jílek pravidelně absolvuje triatlonové boje v Evropě i za jejími hranicemi. Patří mezi nejúspěšnější české vytrvalce a ve sbírce má řadu medailí z prestižních závodů. Dříve například převzal i cenu pro nejlepšího sportovce města Zábřeh.

Úvodní foto: archiv Davida Jílka