Zajímavý přestup nejen pro olomoucký hokejový region, ale i z hlediska celé druhé nejvyšší soutěže. Odchovanec šumperského hokeje Martin Novotný po čtyřech sezonách končí v Přerově, s tamním klubem se nedohodl na prodloužení kontraktu. Místo toho upekl smlouvu s rivalem Zubrů, tedy v nedalekém Prostějově. Po Aleši Holíkovi, Ondřeji Miklišovi či Lukáši Žálčíkovi je tak Novotný dalším bývalým Šumperákem, který by měl pravidelně oblékat dres Jestřábů.

„Chtěl jsem se hokejově posunout a nezastírám, že mě lákají týmové ambice,“ prozradil Martin Novotný na webu lhkjestrabi.cz důvod, proč odchází do klubu, který přerovští fanoušci mají v lásce ze všech nejméně. Podle sportovního manažera Zubrů třicetiletý obránce nabídku obdržel, ale nekývl na ni a plácl si v Prostějově.

Statistiky Martina Novotného (zdroj: eliteprospects.com)

Martin Novotný nasbíral v uplynulém ročníku 2018/2019 devatenáct kanadských bodů za 2 branky a 17 asistencí, stihl i čtyři zápasy v barvách extraligového Zlína, kde zapsal jeden bod. V letech 2008 – 2015 byl stálicí kádru Draků Šumperk, a to v první i druhé hokejové lize.

Pakliže se potvrdí spekulace, o nichž v nedávném rozhovoru pro LifeTV hovořil další šumperský odchovanec Lukáš Žálčík, nastoupí spolu tito dva někdejší spoluhráči v prostějovských barvách. Novotný absolvuje letní přípravu individuálně, avšak pod dohledem kondičního trenéra.

Foto: lhkjestrabi.cz