Zápasy mužstva FK Šumperk jsou poslední dobou jedno velké drama, a to z různých důvodů. Nedávný duel v Kozlovicích doprovodila zranění, nedělní partii na hřišti beznadějně posledního Sokolu Ústí pro změnu okořenily emoce. Svěřenci kouče Bohdana Hecla nakonec utkání, v němž po první půli prohrávali, dokázali otočit ve svůj prospěch a zvítězili 2:1. Podstatnou část hrací doby jich přitom na hřišti bylo pouze deset.

A nejen to. Šumperku vinou zmíněných zranění z předešlého týdne chyběla jak brankářská jednička Martin Kreizl, tak klíčový stoper Marek Smrž. Hosté Ústí zkrátka hodili rukavici, aby ještě oživilo naděje na záchranu divizní příslušnosti. Jenže Sokol ji nezdvihl, místo toho ji pomyslně odkopl do rohu a nejspíš tak zadusil poslední šance na vyhnutí se pádu do krajského přeboru.

Na hřišti se začaly dít věci před koncem prvního poločasu. Rozhodčí nejprve nařídil po jedné ze srážek penaltu na šumperskou bránu, tu domácí ve 40. minutě bez zaváhání využili a šli do vedení 1:0, přestože nehráli lepší fotbal. A těsně před přestávkou naopak došlo ke sporné situaci ve vápně Sokolu, kterou však sudí jako penaltovou nevyhodnotil. Výsledek? Šumperský Zdeněk Horák dal arbitrovi hlasitě najevo, že s verdiktem nesouhlasí. Vyfasoval za to žlutou i červenou kartu, načež zamířil do kabiny. Severomoravané tak museli celý druhý poločas sehrát v deseti mužích.

Příště doma: Šumperk – Dětmarovice (8. května, 16:30)

„Přišlo nám dnes (v pondělí, pozn. autora) vyjádření ze svazu, dali nám za pravdu, že penalta ve 40. minutě proti nám neměla být odpískaná,“ prozradil šumperský trenér Bohdan Hecl. „Co se týče reakce Zdeňka Horáka při další situaci, tak to od něj bylo nepřiměřené, nemůžeme si tohle dovolit neunést. Ještě v kabině o přestávce mezi hráči jiskřily emoce, ale nabádal jsem mužstvo ke klidu.“

Navzdory všem nepříjemnostem Šumperk zavelel k obratu a odvrátil porážku, která by se dala jen těžko omluvit. Nejprve ve 48. minutě parádní akci zakončil Filip Rozsíval, v 70. minutě vedení na hostující stranu strhl Lukáš Horák. A Heclova družina už náskok neztratila. Na trávníku posledního Ústí uspěla 2:1 a zapsala povinné, ač ne snadné tři body do tabulky moravskoslezské divize E.

Aktuální tabulka divize E (zdroj: is.fotbal.cz)

„Hodně nám pomohla neuvěřitelná Rozsívalova branka na 1:1, trefil to fakt neuvěřitelně,“ pokračoval Hecl. „Soupeři vzalo naše vyrovnání vítr z plachet, takže začal bránit a střídající Lukáš Horák naštěstí rozhodl. Jen mě mrzí, že jsme do zdárného konce nedotáhli několik brejků dva nebo tři na jednoho. Na druhou stranu tým dohrával v deseti, takže to dopadlo dobře,“ oddechl si.

Fotbalisté Šumperka jsou v pořadí nadále čtrnáctí, na třinácté Heřmanice to mají sedm bodů. Už ve středu 8. května od 16:30 hodin doma přivítají Dětmarovice. Ještě není jasné, zda do šumperské brány nastoupí jednička Martin Kreizl, nebo znovu jeho náhradník Ladislav Max. „Ještě se do středy rozhodnu,“ doplnil Bohdan Hecl.

TJ SOKOL ÚSTÍ – FK ŠUMPERK 1:2 (1:0)

Branky: 40. Sencovici (penalta) – 48. Rozsíval, 70. Horák. Rozhodčí: Havlín – Koláček, Svoboda. ŽK: Urbášek, Hutník – Rozsíval, Olejník, Z. Horák. ČK: Z. Horák. Diváci: 100.

Šumperk: Max – Neuer, Šumbera (76. Jurásek), Ostrovka, Podhorný (62. L. Horák), Rozsíval, Nízký (70. Malínek), Bernard, Olejník, Z. Horák, Zrník. Trenér: Bohdan Hecl.

Ilustrační foto: LifeTV.cz