Odchovanec šumperského hokeje a místní rodák Denis Kindl míří za celkově čtvrtým extraligovým angažmá kariéry. Od sezony 2019/2020 bude působit v Pardubicích, v pátek 3. května to na svých stránkách uvedl hokejový klub z východu Čech. Dle dostupných informací podepsal šestadvacetiletý útočník s Dynamem víceletý kontrakt.

Denis Kindl hrál zatím nejvyšší českou soutěž za Oceláře Třinec (2014/2015), Energii Karlovy Vary (2016/2017) a naposledy za Plzeň (2017-2019), s níž letos na jaře vypadl v semifinálové sérii proti Třinci. Kromě toho nastřádal i řadu prvoligových zkušeností. K úspěchům pomáhal Kladnu, Olomouci a Prostějovu, dříve také svým Drakům. Šumperské barvy reprezentoval během ročníku 2012/2013, tehdy zároveň odstartoval kariéru v dospělácké kategorii.

„Když se naskytla příležitost Denise angažovat, tak pro tento krok hrálo i svou roli, že dobře zná naše prostředí, protože zde působil v dorosteneckém a juniorském věku,“ uvedl ke Kindlově příchodu na webu hcdynamo.cz generální manažer klubu Dušan Salfický. „Projevil velký zájem hrát za Pardubice, to je pro nás také důležitým faktorem pro rozhodování.“

Statistiky Denis Kindla v posledních sezonách (zdroj: eliteprospects.com)

Statisticky nejpovedenější sezonu šikovný pravák prožil v letech 2013/2014, kdy při celoročním hostování v Olomouci posbíral 47 kanadských bodů za 16 gólů a 31 nahrávek. Část mládežnických let strávil za oceánem v Kanadě, kde nastupoval v soutěži QMJHL (Quebec Major Junior Hockey League, pozn. autora). V extralize doposud odkroutil 192 zápasů, nasázel v nich 32 branek a přidal 40 nahrávek. Uplynulou sezonu zakončil se solidní bilancí 12+13.

„Je hráčem v produktivním věku, vyzrál v šikovného útočníka, v minulé sezoně nasbíral vysoký počet bodů, v Plzni byl produktivní a očekáváme, že na tuto bilanci naváže i v našem týmu. Proto jej přivádíme zpět k nám. Výběr hráčů řešíme společně s trenéry, u tohoto jména jsme byli v jednomyslném souladu,“ doplnil Dušan Salfický.

Vítáme naši první posilu do útoku, víceletý kontrakt podepsal navrátilec DENIS #KINDL. Ať se Ti u nás daří, přejeme hodně štěstí!👉 https://www.hcdynamo.cz/clanek.asp?id=10256

Zveřejnil(a) HC Dynamo Pardubice dne Pátek 3. května 2019

Denis Kindl je první pardubickou posilou do útočných řad. Slavný hokejový klub potřebuje po katastrofálním ročníku, který naštěstí pro něj neskončil sestupem do nižší soutěže, nabrat nový dech a přivést i další nové tváře. Fanoušci Dynama dlouhodobě žádají odstup generálního manažera Dušana Salfického a jeho nejbližších kolegů z vedení, kteří podle nich mají výrazný podíl na ostudných výsledcích z minulých měsíců.

Úvodní foto: Lukáš Filipec (hcocelari.cz)