V krajském přeboru teď nenajdete jiný tým, který byl měl na vlastním hřišti takovou fazonu. Velké Losiny nasázely během dvou předchozích domácích utkání celkem třináct branek. A budeme-li počítat i poslední podzimní duel, daly ve svém prostředí už třikrát po sobě pět nebo více gólů. V neděli 28. dubna okusily jejich ofenzivní smršť Kralice na Hané, které si z půdy Sokolu Lázně vezly vysokou porážku 2:5. Čtyři z pěti zásahů měl na svědomí snajpr Tomáš Indra.

Už to je samo o sobě fantastické. Ale přidejme ještě jeden zajímavý fakt: Tomáš Indra skóroval čtyřikrát i v zápase proti Dolanům na konci března. Takže ano, počítáte správně, ve dvou domácích partiích se trefil osmkrát. Ano, osmkrát, nespletli jsme se. Asi už nepřekvapí informace, že je aktuálně nejlepším střelcem krajského přeboru, o čtyři branky před mohelnickým Romanem Kubou.

„Výsledkově nám to vyšlo na výbornou. Věděli jsme, že Kralice mají silný mančaft a že na jaře ještě neprohrály. S naší hrou jsem spokojen, hráči pracovali perfektně v rychlostech. I když dal soupeř po nedůrazném odkopu Jakuba Tejkla v prvním poločase gól, tak jsme věřili, že se nám podaří nasázet další branky,“ hodnotil v rozhovoru pro LifeTV nedělní duel trenér Velkých Losin Jiří Míka.

Prvních pětačtyřicet minut ovládl Sokol poměrem 2:1, další tři branky si schoval do druhé půle. Mezi 62. a 90. minutou pokaždé rozvlnil soupeřovu síť rozjetý Indra, který také určil konečnou podobu výsledku 5:2. Kromě něj ještě za Velké Losiny skóroval Ivo Lazarov.

Výběru z lázeňské obce patří po dvaceti odehraných mačích jedenácté místo tabulky přeboru Olomouckého kraje, přičemž ztrácí jen čtyři body na osmé Sulko Zábřeh. Už v neděli 5. května před svým publikem vyzve Želatovice.

Zápis o utkání najdete zde.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FC Kralice na Hané 5:2 (2:1)

Branky: 33., 62., 72. a 90. Indra, 35. Lazarov – 10. Dračka, Cibulka. Rozhodčí: Štětka – Dorušák, Machala. ŽK: Tejkl, Lazarov, Indra, Žák – Krobot, Vincourek. Diváci: 165.

Velké Losiny: Hatala – Tejkl (77. Žídek), Bureš, Zatloukal, Linet (75. Morong), Lazarov (83. Kubíček), Kocourek, Indra, Maňka, Žák (67. Šinogl), Pecháček (75. Kobza). Trenér: Jiří Míka.

Úvodní foto: LifeTV.cz, video: Vladimír Minář mladší, Milan Grézl