Obě mužstva na ten den čekala od zimní přestávky. Na den, kdy se fotbalisté Zábřehu podruhé v letošní sezoně krajského přeboru utkají ve sledovaném derby s nedalekou Mohelnicí. V neděli 28. dubna čekání skončilo. Před zraky takřka pěti stovek zvídavých diváků hráči svedli nejen pohlednou, ale hlavně férovou partii plnou zajímavých okamžiků. Větší radost nakonec měli hosté, kteří zásluhou povedeného závěru zvítězili na horké zábřežské půdě 3:1.

Bezpochyby šlo o jeden z nejatraktivnějších duelů jara na Šumpersku. Derby s velkým „D“ mělo několik lákadel. Za prvé se týmy v Zábřehu utkaly po několikaleté odmlce, během které Mohelnice hrála vyšší a Sulko naopak nižší soutěž. Za druhé je od sebe v tabulce před vzájemným střetnutím dělily pouhé dva body. Za třetí Zábřeh letos slaví 100 let od vzniku klubu. Za čtvrté kouč Sulka Jaroslav Rolinek ještě loni na jaře vedl právě Mohelnici, a to s jejím současným lodivodem Romanem Kubou v sestavě.

„Před zápasem jsme si s panem Rolinkem psali esemesky. Psal mi, že pokud do utkání nenastoupím, tak mi za odměnu zaplatí wellness pobyt,“ smál se v rozhovoru pro LifeTV hrající trenér a kapitán Mohelnice Roman Kuba, jenž mimo jiné patří k nejlepším střelcům soutěže. Tohle derby zkrátka mělo šťávu, což bylo znát i na hřišti.

V úvodu za delší konec lana tahali domácí, jež okamžitě produkovali příležitosti. První dvě šly ještě mimo tři tyče, ale v 15. minutě nahrávky do velkého vápna využil Jakub Hymr, který zařídil radost zábřežských příznivců. Mohelnici však trefa nakopla a začala ukazovat, že mezi nejlepší šestici soutěže nepatří náhodou. Těsně před odchodem na přestávku vyrovnal Jaroslav Kožela.

Již brzy na LifeTV.cz uvidíte rozhovor s předsedou Sulka Zábřeh Jaroslavem Applem. Natáčeli jsme jej u příležitosti stoletého výročí klubu.

Gól na 1:1 měl z psychického hlediska důležitý efekt. Zábřeh ještě na startu druhé půle spálil několik příležitostí, čeho později litoval. Závěrečnou půlhodinu totiž měli pod palcem borci ve fialových dresech. Ti najednou přiložili pod kotel, tlačili se do brány, ofenzivní hra jim brzy přinesla ovoce. Po zmařené tutovce usměrněné mimo pravou tyč Mohelnice v 79. minutě přeci jen slavila. Druhou a rozhodující trefu hostů zapsal čerstvě vystřídaný Jan Marák. Kubovým svěřencům tah s výměnou fotbalistů vyšel skvěle. Na konečných 1:3 v 87. minutě upravil Martin Srdýnko.

Mohelnice tak Sulko předčila i podruhé v sezoně, v září jej na domácí půdě zdolala 2:1. V natěsnané tabulce krajského přeboru jí patří šestá příčka, zatímco Zábřehu osmá.

Zápis o utkání najdete zde.

SK Sulko Zábřeh – FK Mohelnice 1:3 (1:1)

Branky: 15. Hymr – 44. Kožela, 79. Marák, 87. Srdýnko. Rozhodčí: Habermann – Kouřílek, Foral. ŽK: Laštůvka, Žanda – Pauliny. Diváci: 481.

Zábřeh: Toman – Laštůvka, Lepka, Schwab, Žanda, Hymr, Okleštěk, Michal Sitta, Žák, Šincl (70. Švéda), Marek Sitta (73. Maistryzsin). Trenér: Jaroslav Rolinek.

Mohelnice: Hora – Hlaváč, Kuba, Kloss, Pauliny, Heidenreich, Srdýnko (91. Pospíšil), Kožela (77. Marák), Vokoun, Knýř, Čank. Trenér: Roman Kuba.