Měsíce čekání a příprav jsou minulostí. Značně přebudovaný kádr amerických fotbalistů Šumperk Dietos odehraje už v neděli 28. dubna první mistrovské utkání sezony 2019, na Tyršově stadionu od 15 hodin vyzve tým Brno Sígrs. Protože vedení klubu na začátku roku vyhlásilo boj o vítězství ve třetí lize, bude pro severomoravský výběr start do soutěže velmi důležitý. Také záleží, jak se aklimatizují nové tváře mančaftu, kterých v období mezi ročníky přišlo hned několik.

„Raději začínám sezónu utkáním venku, jelikož pro naše nováčky může být premiéra těžší, když na tribuně budou jejich rodinní příslušníci a známí. Ale věřím, že tuto možnou nevýhodu proměníme ve výhodu a že se kluci budou chtít v pozitivním slova smyslu ukázat a předvést maximum. Nervozita určitě opadne prvním chyceným míčem či úspěšnou skládkou protihráče,“ věří hrající kouč Šumperk Dietos Jan Kolařík.

Trenér Dietos Jan Kolařík v předsezonním rozhovoru pro LifeTV

Kolařík a jeho parta přesně nevědí, co od prvního utkání očekávat. Brno Sígrs jsou totiž oproti loňské sezoně nováčkem, takže Šumperští ani nemohli studovat jeho hru na videu. Sígrs ovšem nepůjdou do ligy s nálepkou vyjukaného otloukánka, už jen proto, že jejich hlavní tým hraje v nejvyšší české soutěži.

„Jak umí hrát rezerva prvoligového týmu, jsme se přesvědčili v loňském roce, kdy Prague Black Panthers 2 projeli třetí ligou jako nůž máslem. A vždy na nás nastoupil skvěle herně a technicky připravený tým. Něco podobného očekávám i od Sígrs 2,“ podotkl Kolařík. Po taktické i silové stránce by ale měli být Dietos kvalitně nachystáni, mimo jiné v březnu na domácí půdě absolvovali intenzivní přípravný kemp.

„Zápas rozhodnou maličkosti, chyby a zbytečné fauly,“ tuší trenér a kapitán. „Jsem ale přesvědčen, že pokud se budeme držet taktických pokynů, výsledek se dostaví. Nesmíme prostě uhnout z nastavené cesty.“

Utkání bude tradičně přímo na stadionu komentovat moderátor, aby i diváci, kteří americký fotbal uvidí poprvé chápali, co se na hřišti děje. „Vyzývám všechny fanoušky, ať přijdou udělat parádní kulisu a pomůžou nám do nové sezóny odstartovat vítězně. Na oplátku se budou skvěle bavit,“ slibuje Jan Kolařík.

Kompletní rozpis utkání Šumperk Dietos v sezoně 2019 najdete zde.

Úvodní foto: Pavel Koval