Formu očividně neztratili. Mladí bludovští hasiči, jejichž starší družstvo obhajuje bronzové medaile z loňského mistrovství republiky ve hře Plamen, se i v jarním pokračování okresního kola této soutěže blýskli skvělými výkony. V neděli 21. dubna v Troubelicích zvládli ze všech nejlépe štafetu dvojic a požární útok CTIF, a to jak v mladší, tak ve starší kategorii.

V polovině programu okresního kola hry Plamen jim tak patří dvě první příčky a mají blízko do kola krajského. Třetí okresní kolo absolvují už tuto sobotu na domácí dráze v Bludově. Potvrdí dominanci a zajistí si postup?

Plamen je celorepubliková soutěž v požárním sportu. Cílem hry je rozvíjet dětské znalosti, dovednosti a vědomosti v oblasti požární ochrany. Jedná se o celoroční mimoškolní aktivitu dětí se zájmem o požární sport. Vyhlašovatelem hry Plamen je v České republice Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Zdroj: Wikipedie.

Popravdě by to nikoho nepřekvapilo. Mladí snaživci z SDH Bludov se dlouhodobě řadí k tomu nejlepšímu, co může hasičský sport v České republice nabídnout, letošní rok možná nebude výjimkou. Vždyť loni brali na republikovém šampionátu hry Plamen (účastní se jej 15 nejlepších družstev tuzemska) v Plzni bronzové medaile a za posledních 5 let nikdy neskončili hůře než pátí. Roku 2014 se dokonce stali mistry. A to už je úctyhodná bilance.

Zástupci SDH Bludov (v modrém) brali loni na mistrovství republiky bronz (foto: SH ČMS)

Ale neměli bychom říkat hop, dokud člověk (hasič) nepřeskočí. Dubnové štafety dvojic a požární útok CTIF každopádně Bludovští zvládli s přehledem. Jen pro ilustraci: štafetu dvojic starší družstvo opanovalo s časem 51,63 vteřiny a požární útok CTIF zakončilo s výsledkem 39,76 vteřiny, nikdo další lepší výkon nepředvedl. Ve své kategorii pak dominovalo i mladší družstvo. Staršímu výběru Bludova B už se tolik nedařilo, ale ani tak nezklamal, jeho úkolem je teď především sbírat zkušenosti.

Průběžné výsledky hry Plamen po třech disciplínách (zdroj: SDH Bludov)

Sečteno a podtrženo: SDH Bludov vede po třech disciplínách – tedy přesně v polovině programu – okresní část hry Plamen jak v mladší, tak ve starší kategorii. Konkurence přitom byla opět velká, protože za mladší hasiče šlo do akce jednadvacet družstev a za starší dvacítka. Výsledky disciplín se mimo jiné počítají i do ligy Mladých hasičů okresu Šumperk.

Takhle v roce 2014 probíhaly mistrovské oslavy SDH Bludov

V sobotu 27. dubna půjdou bludovští i další požární sportovci ze Šumperska znovu do akce. V Bludově se toho dne v rámci třetího okresního kola poběží štafeta ČTIF a 4×60 metrů překážek.

Foto: SDH Bludov