Ve futsale toho zatím moc neodehrál, ale i za krátkou dobu stihl udělat velký dojem. Jednadvacetiletý střelec Libor Demeter, který ve futsalovém krajském přeboru obléká dres Semtexu Šumperk, nasázel během podzimní části ročníku šestatřicet gólů. Nyní vládne střelecké tabulce soutěže, nehodlá polevit ani v jarních partiích. „Ale stoprocentně nestihnu kvůli velkému fotbalu odehrát všechny jarní zápasy, takže bude záležet na tom, jak zvládnu duely, do kterých zasáhnu,“ řekl Demeter v rozhovoru pro LifeTV.

Váš tým Semtex Šumperk dělí od prvního místa tabulky krajského přeboru pouhé tři body. Jak očekáváte, že se z pohledu Semtexu bude vyvíjet zbytek sezony?

Určitě máme ambice na zisk titulu, už jen proto, že situace na špici tabulky přeboru Olomouckého kraje zůstává hodně vyrovnaná. Fotbalově jsme podle mě nejlepší z celé soutěže. Jediné, na čem můžeme ztroskotat, je naše volnost v obranné fázi. V týmu razíme známé heslo, že kdo se vrací, nevěří gólmanovi! (směje se)

Aktuálně vedete tabulku střelců soutěže s náskokem sedmi gólů, dal jste už 36 branek. Myslíte, že zvládnete pozici nejlepšího snajpra udržet až do konce futsalového ročníku?

Stoprocentně nestihnu odehrát všechny zápasy kvůli velkému fotbalu, takže bude záležet na tom, jak se mi podaří zvládnout utkání, do kterých nastoupím. Ale není pro mě důležité být nejlepším střelcem, prioritou zůstává vyhrát krajský přebor. Těch branek ode mě klidně na podzim mohlo být i víc, ale často jsem spoustu tutovek zahodil. Každopádně by bylo příjemné soutěž vyhrát a svými góly přiložit ruku k dílu.  Doufám hlavně, že mi bude držet zdraví, protože se mi v prosinci na turnaji v Mohelnici přihodilo zranění kotníku a teprve před pár týdny jsem se dal do kupy.

Hrajete i klasický fotbal, dříve jste nastoupil například za Šumperk nebo za týmy z nižších soutěží. Pomáhají vám ve futsale některé zkušenosti získané hraním fotbalu?

Fotbal hraji od šesti roků, začínal jsem v Šumperku, odkud se mi v patnácti podařilo dostat do Sigmy Olomouc, Karviné a Slovácka, takže zkušenosti s fotbalem na svůj věk (21 let, pozn. redakce) mám opravdu velké. Pravda je taková, že z klasického fotbalu těžím hodně. Jsem přímočařejší, mám dobrý pohyb v soubojích jeden na jednoho a taky mám výhodu v tom, že jsem silný rychlý tank a dokážu soupeře přetlačit.

Rozpis úvodního jarního kola přeboru Olomouckého kraje

Jak často spolu jako tým trénujete? Scházíte se pravidelně, nebo i tréninková část má spíše volnější podobu?

Zhruba polovina se nás schází každou neděli ráno, takže tréninky máme. Kromě toho spolu ještě hráváme stolní tenis, ale to je spíše určené k odreagování než pro přípravu na samotné zápasy.

Jak vnímáte kvalitu krajského přeboru ve futsale?

Vnímám to tak, že tahle soutěž kvalitu má. Můžu hodnotit hlavně podle letošního ročníku, hodně týmů má šanci uhrát první místo, takže je pořád o co bojovat.

Dres Libora Demetera pro jarní část futsalového ročníku

Jaký byl dosud váš největší futsalový zážitek?

Zatím ho hraji chvíli, takže těch zážitků tolik není. Každopádně je pro mě futsal zpestřením, kterým si zároveň udržuju kondici pro hraní fotbalu. Je to celkově i pro diváka atraktivní sport, protože v něm padá hodně gólů a stále má člověk na co koukat.

Ilustrační foto: pixabay.com; rozhovor vedl Daniel Bertók